• 02145102
  • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15

بکاپ گرفتن از تبلت لنوو

بکاپ گرفتن از تبلت لنوو عنوانی است که امروز می‌خواهیم به آن بپردازیم. برای نگهداری از اطلاعات ذخیره شده روی تبلت و از بین نرفتن آنها بهترین گزینه به جای ریکاوری اطلاعات تبلت، بکاپ گرفتن از تبلت و اطلاعات روی آن است. با بکاپ گرفتن از اطلاعات تبلت می‌توان در مواردی که دستگاه دچار مشکل می‌شود، به سادگی به داده‌ها دسترسی پیدا کرد. در موارد متفاوتی بکاپ گیری از تبلت می تواند کارامد باشد. علاوه بر این با توجه به مدل تبلت و محتواهایی که قصد تهیه فایل بکاپ از آنها را دارید، شیوه‌های مختلفی برای بکاپ گیری از اطلاعات روی تبلت در دسترس است که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. در این مقاله قصد داریم مراحل بکاپ گرفتن از تبلت و دلیل انجام آن را از طریق شیوه‌های مختلف موجود بررسی کنیم.

علت بکاپ گرفتن از تبلت لنوو

در مواقعی که تبلت خراب می‌شود یا زمانی که تبلت دچار مشکلات نرم افزاری متفاوت می‌شود، مانند تبلت آب خورده، بکاپ گیری از تبلت می‌تواند کارامد باشد. از طرفی نیز اگر کسی بخواهد تبلت خود را بفروشد و یا آن را تعویض کند، باید با بکاپ گرفتن از اطلاعات آن و سپس ریست فکتوری کردن تبلت، آن را بفروشد.

در صورت بکاپ گرفتن از تبلت زمانی که دستگاه درگیر بدافزارها و ویروس‌های مخرب می‌شود نیز می‌توان بدون نگرانی از حذف اطلاعات، مشکلات به وجود آمده در تبلت را برطرف کرد. در نهایت این که اگر به هر علتی مانند فراموش کردن رمز عبور یا … به ریست فکتوری کردن یا فلش رام تبلت نیاز باشد نیز قطعا به بکاپ گرفتن از اطلاعات قبل از انجام این کارها نیاز است. در نتیجه می‌توان نتیجه گرفت که بکاپ گرفتن از اطلاعات داخل تبلت می‌تواند برای موارد زیادی کارایی داشته باشد.

 

شیوه‌های پشتیبان ‌گیری از تبلت

برای بکاپ گرفتن از تبلت لنوو می‌توان از شیوه‌های متفاوتی استفاده کرد. روش اول، بکاپ گیری از اطلاعات به شکل دستی است که در آن فایل‌های متفاوت به ویژه‌ فایل‌های سنگین و حجیم به شکل دستی به یک درایو ذخیره سازی یا کامپیوتر انتقال پیدا می‌کند. روش دوم نیز می‌توان بکاپ گرفتن از تبلت را با استفاده از برنامه رسمی خود دستگاه اندرویدی مورد نظر انجام داد. لازم به ذکر است که روش اول یعنی همان روش دستی را می‌توان برای هر برندی مورد استفاده قرار داد. اما در خصوص استفاده از ابزارهای اختصاصی پشتیبان گیری از اطلاعات تبلت باید با توجه به برند تبلت از برنامه و ابزار اختصاصی ارائه شده توسط شرکت لنوو استفاده کرد.

بکاپ گرفتن از داده‌های تبلت به شیوه دستی

اگر هدف انتقال اطلاعات روی تبلت به یک سیستم یا درایو ذخیره سازی به شکل دستی باشد، باید به نوبت فایل‌های متفاوت مانند مدیاها و لیست برنامه‌ها و تنظیمات را به یک سیستم دیگر انتقال داد. در بکاپ گرفتن از تبلت ابتدا باید تمام فایل‌های مدیا مانند تصاویر و فیلم‌ها و موزیک‌ها را به روش دستی و از طریق اتصال تبلت به سیستم به دستگاه دوم مثل کامپیوتر یا لپ تاپ انتقال داد.

این روشی سریع، آسان و مطمئن است و به سادگی می‌توان از آن استفاده کرد. اما در خصوص بکاپ گرفتن از اطلاعات مثل لیست مخاطبان، اپلیکیشن‌ها و پیام‌ها و … بهترین روش این است که در بخش تنظیمات تبلت از گزینه بکاپ برای تهیه یک نسخه پشتیبان از این اطلاعات استفاده کرده و بعد از انتخاب این گزینه با مشخص کردن یک مکان برای نگهداری فایل بکاپ، مراحل گرفتن نسخه پشتیبان از لیست مخاطبان، پیام‌ها و اپلیکیشن‌ها را به صورت دستی و بدون استفاده از هر نوع ابزاری انجام دهید.

بکاپ گیری از اطلاعات مخاطبین Contacts به صورت دستی

در این شرایط شما می‌توانید از اطلاعات مخاطبین به صورت دستی و با استفاده از ویژگی و تنظیمات تبلت لنوو خروجی تهیه کنید. برای انجام این فرایند مراحل زیر را انجام دهید.

در ابتدا بر روی عبارت Contacts کلیک کرده تا وارد محیط ذخیره سازی مخاطبین شوید. بعد از آن گزینه سه خط یا سه نقطه را انتخاب کنید. در ادامه از بین گزینه‌های ظاهر شده گزینه مدیریت مخاطبین Manage Contacts را انتخاب نمایید.

در قدم دوم و بعد از ورود به محیط جدید، لازم است جهت اجرای فرایند دریافت خروجی و پشتیبان گیری از اطلاعات مخاطبین، گزینه Import or export contact را انتخاب کنید و بر روی آن کلیک نمایید.

ناگفته نماند این عبارت در منو‌ی فارسی با عبارت صادر کردن یا وارد کردن مخاطبین نمایش داده می‌شود.

الان به قسمت بکاپ گرفتن از تبلت لنوو وارد شد‌ه‌اید. در این قسمت شما می‌توانید یا نسخه‌ای از اطلاعات مخاطبینی که آن‌ها را ذخیره‌ کرده‌اید را به گوشی اضافه نمایید، یا اینکه از اطلاعات ذخیره شده مخاطبین در تبلت بکاپ بگیرید. پس برای دریافت نسخه پشتیبان بر روی گزینه Export  (صادر کردن) کلیک کنید.

بعد از انتخاب پروسه دریافت نسخه پشتیبان، حالا باید محل ذخیره کردن فایل را مشخص نمایید. به طور استاندارد سه محیط معرفی شده است.

Internal storage : با انتخاب کردن این گزینه می‌توانید فایل بکاپ اطلاعات مخاطبین را بر روی حافظه تبلت خود ذخیره نمایید.

SD card: با انتخاب این گزینه شما می‌توانید فایل بکاپ را بر روی حافظه جانبی معرفی کنید و در تبلت ذخیره سازی نمایید. این حافظه می‌تواند بر روی تبلت لنوو شما و یا بر روی دستگاه دیگر فعال باشد.

SIM 1 : انتخاب این گزینه به شما این امکان را می‌دهد که از حافظه موجود بر روی سیم کارت استفاده نمایید. البته اگر تبلت لنوو شما دو سیم کارت باشد، گزینه‌ی دیگری با نام SIM 2 را نیز مشاهده خواهید کرد.

در انتها بعد از مشخص کردن محل ذخیره سازی فایل پشتیبان، با انتخاب و لمس گزینه  Export، اجرای پروسه بکاپ گیری آغاز خواهد شد.

بکاپ گرفتن از تبلت لنوو در فضای ابری

یکی دیگر از شیوه‌هایی که می‌توان از آن برای بکاپ گرفتن از تبلت لنوو استفاده کرد، بکاپ گیری با استفاده از فضای ابری است. برای انجام این کار می‌توان وارد قسمت تنظیمات تبلت شوید و در آن‌جا روی گزینه Backup & Restore کلیک نمایید. در ادامه باید حساب کاربری گوگل ثبت شده در تبلت را وارد نمایید تا اطلاعات در این فضای ابری ذخیره گردد. با زدن تیک گزینه  Back up my data، اطلاعات به صورت اتوماتیک در این فضای ابری ذخیره می‌شود. تمام اطلاعات دستگاه از جمله اپلیکیشن‌ها و تنظیمات انجام شده به این روش در فضای ابری ذخیره می‌شوند. در خصوص پشتیبان گیری از تصاویر و ویدئوها در فضای ابری نیز می‌توان با کلیک کردن روی گزینه Google Photos و سپس انتخاب گزینه‌های منو و تنظیمات، گزینه Auto Backup را در این قسمت فعال کرد تا به این صورت به شکل خودکار از تصاویر و ویدئوها نیز نسخه پشتیبان تهیه شود و در این فضای ابری ذخیره گردد.

استفاده از ابزارها و برنامه‌های اختصاصی برای تهیه نسخه پشتیبان از تبلت

علاوه بر راه کارهای بالا می‌توان از بعضی ابزارها و نرم افزارهای تخصصی نیز برای بکاپ گیری از تبلت کمک گرفت. بعضی از این ابزارها توسط شرکت تولید کننده تبلت به صورت اختصاصی ارائه می‌شوند. علاوه بر این، می توان از بعضی نرم افزارهای تخصصی در دسترس دیگر نیز کمک گرفت که مراحل پشتیبان گیری از تبلت را به مراتب راحت‌تر و سریع تر خواهند کرد. از جمله این برنامه‌ها می‌توان به نرم افزار My Backup اشاره کرد که می توان از آن برای بکاپ گیری از تمامی اطلاعات و قسمت‌های تبلت اندرویدی استفاده کرد. نرم افزار Easy Backup نیز برنامه کاربردی دیگری است که می‌تواند به سادگی از تمامی بخش‌های تبلت اندرویدی یک فایل پشتیبان تهیه کند. Super Back up نیز یک نرم افزار بکاپ گیری تخصصی دیگر است که می‌تواند خیلی راحت کار بکاپ گرفتن از تبلت‌های اندرویدی لنوو را انجام دهد.

نتیجه گیری

در مقاله آموزش بکاپ گرفتن از تبلت لنوو، اهمیت تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات محفوظ در تبلت لنوو برای شما کاربران شرح داده شد. از طرفی با بهترین و کاربردی‌ترین نرم افزارهای قدرتمند در زمینه بکاپ گیری از تبلت لنوو نیز آشنا شدید. در این مطلب، کاربری از نرم افزارهای متفاوت در محیط‌های متنوع نیز برای شما آموزش داده شد. به همین دلیل توقع ما از کاربران این است که بعد از مطالعه این مقاله، بتوانند به سادگی با توجه به انتخاب یکی از برنامه‌های معرفی شده نسبت به تهیه نسخه بکاپ از تبلت لنوو اقدام کنید. اما اگر به هر علتی نتوانستید بکاپ تهیه کنید، شرایط را از طریق مراجعه به نمایندگی‌ تعمیر تبلت لنوو دنبال کنید. در نمایندگی‌ لنوو کارشناسان کاربلد قادر هستند با استفاده از مجهز‌ترین ابزارها و قدرتمندترین نرم افزارها، عملیات بکاپ گرفتن از تبلت لنوو را برای کاربران به بهترین شکل ممکن فراهم سازند.

  • 02145102
  • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15