• 02145102
  • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15

چرا تاچ موبایل لنوو کار نمی کند

چرا تاچ موبایل لنوو کار نمی کند

احتمالاً روزی صدها بار صفحه گوشی لنوو خود را لمس می کنید. در ترکیب با ساختار شیشه ای ظریف یک گوشی جای تعجب نیست که دچتر مشکل شوند. صفحه نمایش و تاچ گوشی های هوشمند یکی از رایج ترین اجزایی است که با مشکل خرابی مواجه می شوند. 

اما کار نکردن تاچ موبایل لنوو شما همیشه نتیجه یک نقص سخت افزاری نیست. اگر صفحه تاچ موبایل شما اغلب کار نمی کند یا پاسخ نمی دهد، قبل از بردن گوشی به یک تعمیرگاه موبایل، کارهای زیادی می توانید انجام دهید. در اینجا چند راه حل وجود دارد که اگر تاچ موبایل شما کار نمی کند، باید آنها را بررسی کنید.

 

   

 آنچه در این مقاله می خوانیم :


 

چرا صفحه لمسی گوشی لنوو یا تاچ موبایل لنوو کار نمی کند؟

قبل از صحبت در مورد راه حل های احتمالی، باید بدانید که چه چیزی باعث این مشکل شده است. دو دلیل اصلی وجود دارد که چرا ممکن است این اتفاق بیفتد، به شرح زیر:

  • مشکلات نرم افزاری
  • مشکلات سخت افزاری

در بیشتر موارد، یکی از این مسائل است که باعث می شود صفحه نمایش گوشی شما عجیب و غریب عمل کند.

  • آسیب فیزیکی. صفحه نمایش لمسی شکسته یا آسیب دیده است. دمای بالا، سرما، رطوبت، آهنربا، الکتریسیته ساکن همه می توانند صفحه لمسی را در تلفن اندرویدی آسیب ببینند.
  • برنامه‌های مخرب یا ضعیف‌کننده که گوشی را خراب می‌کنند تا صفحه لمسی پاسخگو نباشد.
  • سیستم اندروید بعد از آپدیت سیستم عامل، فلش رام و غیره از کار می افتد.
  • تنظیمات اشتباه- تنظیم مجدد کارخانه می تواند گوشی را به تنظیمات پیش فرض بازگرداند و مشکل را برطرف کند.

 

1. آیا تاچ موبایل شما واقعا شکسته است؟

ابتدا باید احتمال وجود باگ نرم افزاری را رد کنید. چندین مرحله عیب‌یابی وجود دارد که می‌توانید برای تأیید این موضوع انجام دهید.

🔺گوشی خود را راه اندازی مجدد کنید

راه اندازی مجدد ممکن است برای رفع چنین مشکل پیشرفته ای بیهوده به نظر برسد. با این حال، اغلب یکی از موفق‌ترین راه‌ها برای تعمیر تاچ موبایل بدون پاسخ است. راه‌اندازی مجدد تلفن تمام سرویس‌های پس‌زمینه را خاموش می‌کند و به‌روزرسانی می‌کند، که ممکن است از کار افتاده و منجر به مشکل شما شود.

دکمه روشن/خاموش را فشار داده و نگه دارید تا منوی پاور نمایش داده شود، سپس در صورت امکان روی Restart ضربه بزنید.

اگر نمی‌توانید صفحه را برای انتخاب گزینه لمس کنید، در اکثر دستگاه‌ها می‌توانید دکمه روشن/خاموش را برای چند ثانیه نگه دارید تا تلفنتان خاموش شود. در برخی موارد، ممکن است لازم باشد دکمه پاور و دکمه افزایش صدا را همزمان نگه دارید.

🔺حالت امن اندروید را فعال کنید

اگر تاچ موبایل لنوو شما کار نمی کند، اما فقط به صورت متناوب، ممکن است بتوانید گوشی خود را مجدداً به حالت ایمن راه اندازی کنید. حالت ایمن اندروید به شما امکان می‌دهد از تلفن خود فقط با نرم‌ افزار اصلی که با آن ارسال شده است استفاده کنید، که همه سرویس‌ها و برنامه‌هایی را که نصب کرده‌اید حذف می‌کند. اگر تاچ موبایل شما به طور معمول در حالت ایمن کار می کند، احتمالاً یک برنامه شخص ثالث در اینجا مقصر است.

برای وارد شدن به حالت ایمن در اکثر دستگاه های اندرویدی جدید، دکمه روشن/خاموش را فشار داده و نگه دارید. در اعلان به دست آمده، دکمه خاموش/روشن را لمس کرده و نگه دارید. پس از مشاهده اعلان ورود به حالت ایمن، روی OK ضربه بزنید تا گوشی شما به زودی راه اندازی مجدد شود. برای خروج از حالت ایمن، کافیست گوشی خود را به طور معمول ریستارت کنید.

🔺نمایشگر گوشی خود را تست کنید

اگر به دنبال جواب سوال چرا تاچ موبایل کار نمی کند هستید، طیف وسیعی از برنامه ها را در فروشگاه گوگل پلی پیدا خواهید کرد که می توانند به شما در تشخیص مشکلات نمایشگر کمک کنند. اینها برای مشخص کردن مشکل دقیقاً با تاچ موبایل شما طراحی شده اند. ما توصیه می کنیم یکی از آنها را به نام تستر نمایشگر امتحان کنید.

وقتی تستر نمایش را راه اندازی می کنید، به شیت تست های آن بروید. در اینجا، شما این امکان را دارید که یک دسته کامل از جنبه ها را آزمایش کنید. این برنامه می‌تواند پیکسل‌های مرده، سوختن در صفحه‌های OLED، دقیق بودن کنتراست و اشباع، وضعیت چند لمسی و موارد دیگر را تشخیص دهد.

اگر در تست‌های لمسی نتایج مثبتی دریافت کردید، باید همه برنامه‌های نصب‌شده اخیر را مرور کنید یا به بازنشانی کارخانه‌ای فکر کنید. از آنجایی که صفحه نمایش لمسی شما در شرایط خاص طبق برنامه عمل می کرد، به احتمال زیاد یک برنامه شخص ثالث علت اصلی آن است.

 

2. محافظ صفحه را بردارید

بسیاری از افراد محافظ صفحه نمایش گوشی خود را به عنوان ایمنی بیشتر در برابر افتادن و خط و خش استفاده می کنند. اما همان ورق پلاستیکی یا شیشه ای می تواند مانع از رسیدن سیگنال های لمسی شما به صفحه نمایش شود.

اگر اخیراً صفحه‌ نمایش گوشی شما فعال شده است، سعی کنید محافظ را بردارید. البته این تضمینی برای رفع مشکل نیست. با این حال، می تواند نرخ پاسخ را در یک صفحه نمایش ضعیف افزایش دهد.

 

3. بهبود تأخیر صفحه با برنامه

برای نمایشگرهایی که تا حدی کار می کنند، ممکن است بتوانید تأخیر صفحه را با یک برنامه شخص ثالث افزایش دهید.

Touchscreen Repair یک برنامه سبک وزن است که صفحه نمایش شما را برای کاهش زمان پاسخ کالیبره می کند. این برنامه از شما می خواهد که به طور متوالی روی چندین بخش از تاچ موبایل ضربه بزنید. بر اساس مشخصات داخلی گوشی شما، سپس به طور مصنوعی تأخیر را تا حد امکان کاهش می دهد.

اثربخشی تعمیر صفحه لمسی بسته به سازنده تلفن شما متفاوت است. بسیاری از OEM ها گوشی های خود را با نرخ پاسخگویی بهینه ارسال می کنند. در این سناریوها، تعمیر صفحه لمسی قادر به انجام کارهای زیادی نخواهد بود. اما اگر هیچ چیز دیگری هنوز جواب نداده است ارزش امتحان کردن را دارد.

 

4. تلفن خود را با صدا یا حرکات صورت کنترل کنید

برای کنترل تلفن خود لازم نیست به ورودی های لمسی تکیه کنید. برای ارائه خدمات بهتر به کاربرانی که نیازهای دسترسی دارند، روش‌های تعامل مبتنی بر صدا و صورت برای Android راه طولانی را طی کرده‌اند.

با برنامه های مناسب، می توانید به طور کامل در تلفن خود از طریق صدا و حرکات صورت خود حرکت کنید. البته این راه حل ها فقط در صورتی اعمال می شوند که صفحه نمایش لمسی گوشی شما به اندازه کافی برای نصب یک برنامه از Play Store کار کند.

در غیر این صورت، می توانید برنامه را از طریق رابط وب فروشگاه Play روی تلفن خود نصب کنید. و می‌توانید ورودی صفحه لمسی گوشی خود را تا زمانی که صفحه نمایش را تعمیر نکنید، غیرفعال کنید.

🔺گزینه های دسترسی صوتی اندروید

برنامه دسترسی صوتی Google به طور فعال به دستورات شما گوش می دهد و به هر اقدامی که روی صفحه وجود دارد یک عدد اختصاص می دهد. به جای لمس نماد برنامه یا عنصر منو، فقط باید رقم اختصاص داده شده را فراخوانی کنید.

Voice Access اقدامات اساسی را به عبارات ثابت پیوند می دهد. بنابراین می‌توانید برای جابه‌جایی در صفحات، screen down و برای مثال برای بازگشت به صفحه قبلی، go back  بگویید.

🔺EVA Facial Mouse اندروید داک

این برنامه دقیقاً همان کاری را انجام می دهد که نامش نشان می دهد. یک مکان نما مجازی روی صفحه نمایش شما اضافه می کند که می توانید با صورت خود آن را دستکاری کنید. برای حرکت دادن نشانگر، فقط باید سر خود را در جهت مناسب حرکت دهید.

وقتی مکان نما روی عنصری است که می خواهید انتخاب کنید، یک یا دو لحظه صبر کنید تا یک ضربه را وارد کنید. همچنین می‌توانید برای دسترسی سریع به تعدادی از اقدامات ضروری، از جمله خانه و چند وظیفه، یک داک را روشن کنید.

 

5. اتصال یک صفحه کلید خارجی و ماوس

اگر به دلیل مشکلات صفحه نمایش موبایل لنوو نمی توانید هیچ برنامه ای را نصب کنید، اتصال یک صفحه کلید و ماوس خارجی ممکن است این کار را انجام دهد. با این حال، فرض بر این است که شما همچنان می توانید صفحه نمایش را ببینید.

کنترل تلفن اندرویدی با صفحه کلید و ماوس خارجی عمدتاً ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کابل مناسب را پیدا کنید و لوازم جانبی را به آن وصل کنید. از آنجایی که تلفن شما یک ورودی USB دارد، برای جفت کردن هر دو به یک دانگل نیاز دارید.

 

6. خیس شدن گوشی

اگر گوشی لنوو شما خیس شود و اگر گوشی را روشن بگذارید، آب می تواند برای همیشه به قسمت داخلی گوشی شما آسیب برساند. بنابراین، در چنین سناریوهایی، بهترین اقدام شما این است که دستگاه را خاموش کنید و منتظر بمانید تا خشک شود.

باور کنید یا نه، قرار دادن گوشی در برنج یکی از بهترین راه‌ها برای خشک کردن آن در صورت افتادن تصادفی در آب است.

 

7. اگر همه چیز ناموفق بود، به یک مرکز خدمات موبایل مراجعه کنید

با این اصلاحات ممکن، امیدواریم بتوانید تاچ موبایل خود را احیا کنید، اگر این فقط یک باگ نرم افزاری است. در صورت عدم موفقیت، برنامه های ذکر شده می توانند یک راه حل موقت به شما بدهند. در غیر این صورت باید برای کمک به نمایندگی تعمیرات موبایل لنوو مراجعه کنید.

  • 02145102
  • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15