• 02145102
 • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15

چرا تبلت لنوو به کامپیوتر وصل نمی شود + راه حل  

چرا تبلت لنوو به کامپیوتر وصل نمی شود + راه حل

اگر در تلاش برای اتصال تبلت لنوو به رایانه با کابل USB برای انتقال برخی از فایل ها هستید، اما اتصالی بین تبلت لنوو و لپ تاپ شما برقرار نمی شود. این مشکلی آشنا است که می توانید در عرض چند دقیقه آن را برطرف کنید. مشکل شناسایی نشدن و وصل نشدن تبلت لنوو به کامپیوتر معمولاً به دلیل کابل USB ناسازگار، حالت اتصال اشتباه یا درایورهای قدیمی ایجاد می شود. امیدواریم در این مقاله راه‌های مختلفی برای رفع مشکل عدم اتصال تبلت لنوو به لپ تاپ را پیدا کنید.

   

 آنچه در این مقاله می خوانیم :

 

عدم اتصال تبلت لنوو به لپ تاپ 

در زیر ما به بررسی دلایل و راه کارهای وصل نشدن تبلت لنوو به لپ تاپ لنوو خواهیم پرداخت.

 

تبلت لنوو را به عنوان File Transfer/ MTP به کامپیوتر متصل کنید

در ابتدا و به دلایل امنیتی، تبلت لنوو شما را در صورت اتصال به رایانه روی حالت شارژ قرار می دهد. ممکن است از این موضوع آگاه نباشید، اما در پنل اعلان به صورت USB charging this device  نشان داده می شود. برای انتقال فایل ها بین تبلت لنوو و کامپیوتر، باید گزینه File Transfer یا MTP را انتخاب کنید تا دستگاه شما روی کامپیوتر نمایش داده شود. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

 • قفل تبلت لنوو را باز کرده و با کابل USB خوب به کامپیوتر وصل کنید.
 • به محض اینکه تبلت لنوو اتصال را تشخیص داد، اعلانی دریافت خواهید کرد. پانل اعلان خود را به پایین بکشید و روی اعلان سیستم Android (USB charging this device) ضربه بزنید.
 • اکنون File Transfer (یا MTP در برخی از دستگاه ها) را انتخاب کنید.

فضای ذخیره‌سازی تبلت شما باید در حال حاضر در رایانه نشان داده شود. اگر هنوز تبلت شما توسط کامپیوتر شناسایی نمی شود، راه حل های دیگری را در زیر در نظر بگیرید.

اگر نمی‌خواهید هر بار این فرآیند را انجام دهید، می‌توانید تنظیمات USB پیش‌فرض خود را در Developer options تنظیم کنید. Developer open در اندروید پنهان است و دارای ویژگی های آزمایشی زیادی است که به شما توصیه می شود تنظیمات ناآشنا را در آنجا لمس نکنید. اگر قبلاً آن را فعال نکرده اید، به Settings > System > about tablet بروید و هفت بار بر روی Build number کلیک کنید. مستقیماً رمز عبور خود را تأیید کنید و مراحل زیر را برای تنظیم پیکربندی USB پیش فرض خود دنبال کنید.

قفل تبلت خود را باز کنید و به Settings > System > Developer options بروید.

همانجا، به پایین اسکرول کنید و به دنبال تنظیمات پیش فرض USB بگردید، سپس روی آن ضربه بزنید.

اکنون File Transfer را انتخاب کنید یا تبلت شما هر زمان که قفل آن باز شود به عنوان یک دستگاه رسانه به رایانه متصل می شود.

 

تبلت لنوو و کامپیوتر خود را ریستارت کنید

اگر پس از امتحان اولین راه حل، تبلت لنوو شما همچنان روی رایانه نمایش داده نمی شود، وقت آن است که تبلت لنوو و رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید. احتمالاً اتصال به دلیل اشکالات نرم افزاری قطع شده است. بنابراین، قبل از ادامه، هر دو دستگاه را ریستارت کنید و بعد از آن سعی کنید به رایانه متصل شوید. برای راه اندازی مجدد تبلت لنوو خود، منوی پاور را به مدت طولانی فشار دهید و روی Restart کلیک کنید. برای راه اندازی مجدد کامپیوتر، نوار وظیفه را زده و در منوی پاور، Restart را انتخاب کنید.

 

کابل USB را بررسی کنید

قبل از اینکه هر راه حل دیگری را برای رفع مشکل عدم شناسایی تبلت لنوو توسط لپ تاپ امتحان کنید، باید بررسی کنید که آیا واقعاً از کابل USB مناسب استفاده می کنید یا خیر. اگر نمی دانید، برخی از سیم ها صرفاً برای شارژ طراحی شده اند. بنابراین، اگر به تازگی کابلی را از کشو خود انتخاب کرده اید، ممکن است برای انتقال فایل کار نکند. برای تأیید این موضوع، می توانید کابل را به پورت USB دیگری در رایانه وارد کنید. اگر کار نکرد، کابل USB دیگری را امتحان کنید که از انتقال فایل پشتیبانی می کند.

 

USB Debugging را در تبلت لنوو روشن کنید

به دلایلی، و گاهی اوقات، ممکن است لازم باشد ابتدا اشکال زدایی USB را در تبلت لنوو خود فعال کنید تا فایل ها را بین تبلت لنوو و رایانه انتقال دهید. در حالی که اشکال زدایی USB عمدتاً توسط توسعه دهندگان برای برقراری ارتباط، اجرای دستورات و موارد مشابه از رایانه به تلفن Android استفاده می شود، بسیاری از کاربران گزارش داده اند که می توانند پس از فعال کردن اشکال زدایی USB، رایانه را متصل کنند. چنین ترفندی ممکن است برای شما نیز مفید باشد. همچنین، برای انجام این کار باید Developer options را فعال کنید. برای فعال کردن Developer options  در تبلت خود می توانید به اولین راه حل بالا مراجعه کنید، سپس مراحل زیر را برای فعال کردن اشکال زدایی USB دنبال کنید.

 • تنظیمات دستگاه خود را راه اندازی کنید و روی گزینه Developer options از آنجا کلیک کنید.
 • به پایین بروید و USB Debugging را پیدا کنید. آن را فعال کنید و سعی کنید دوباره به رایانه متصل شوید تا ببینید آیا کار می کند یا خیر.
 • کامپیوتر را در حالت Sleep قرار دهید و سپس لپ تاپ را روشن کنید.

راه حل دیگری که می توانید در صورت عدم شناسایی تبلت توسط رایانه شخصی امتحان کنید، اجازه دادن به رایانه برای مدتی خواب و بیدار کردن آن است. احتمالاً نمی دانید این ممکن است مشکل را حل کند. برای تنظیمات پیش‌فرض، کافی است دکمه روشن/خاموش را روی رایانه خود فشار دهید تا آن را به حالت Sleep قرار دهید. همچنین می‌توانید قبل از قرار دادن رایانه از سیستم خارج شوید. طبق معمول روی دکمه روشن/خاموش کلیک کنید تا کامپیوتر بعد از چند دقیقه بیدار شود. حالا سعی کنید دوباره تبلت خود را وصل کنید تا ببینید کار می کند یا خیر.

 

درایور تبلت لنوو خود را به روز کنید

حذف شدن درایور یکی دیگر از دلایل عدم نمایش تبلت لنوو در رایانه شخصی است. بنابراین، ممکن است لازم باشد ابتدا درایور تبلت لنوو خود را دوباره نصب یا به روز کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

 • تبلت لنوو خود را با یک کابل USB سازگار به رایانه وصل کنید.
 • در رایانه خود، کلید Windows + X را فشار دهید و Device Manager را از لیست انتخاب کنید.
 • Portable Device را گسترش دهید
 • اکنون روی تبلت لنوو خود کلیک راست کرده و Update Driver Software را انتخاب کنید.
 • پس از آن، browse my computer for driver software را انتخاب کنید. درست در زیر پنجره پاپ آپ، روی Let me pick from a list of device drivers on my computer کلیک کنید.
 • MTP USB Device را در لیست پیدا کرده و انتخاب کنید، سپس روی ضربه بزنید
 • پس از آن رایانه باید دستگاه شما را شناسایی کند. اگر نه، راه حل های زیر را امتحان کنید.

 

حذف سایر ابزارهای متصل به تبلت لنوو

برخی از تولید کنندگان تلفن راه حل های اتصال خود را ارائه می دهند، این ابزارها گاهی اوقات با روش های استاندارد اتصال اندروید تداخل دارند. چنین درگیری ها می تواند باعث شود رایانه شما به هیچ وجه تلفن شما را شناسایی نکند.

اگر هر یک از این ابزارها را نصب کرده اید، سعی کنید آنها را از رایانه خود حذف کنید تا از تضاد جلوگیری شود. پس از انجام این کار، گوشی خود را دوباره به رایانه خود وصل کنید و ببینید که آیا به طور معمول کار می کند یا خیر.

 

عیب یابی تبلت با ویندوز

ویندوز 10 دارای چندین عیب یاب است که به شما کمک می کند تا مسائل مربوط به جنبه های مختلف را پیدا کرده و رفع کنید. خوشبختانه یکی از این موارد عیب یابی دستگاه های خارجی مانند تبلت لنوو شما است.

می‌توانید از این ابزار کمک بگیرید تا مشکلات اتصال را برطرف کنید و تبلت خود را در دستگاهتان نشان دهید. در حالی که همیشه کامل نیست، ارزش امتحان کردن را دارد.

مایکروسافت عیب‌یاب سخت‌افزار و دستگاه‌ها را در آخرین نسخه‌های ویندوز 10 از لیست حذف کرد، اما همچنان از طریق خط فرمان قابل دسترسی است:

Win + X را فشار دهید و Windows PowerShell (Admin) یا Command Prompt (Admin) را از لیست انتخاب کنید.

دستور زیر را وارد کنید:

 msdt.exe -id DeviceDiagnostic

عیب‌یاب سخت‌افزار و دستگاه‌ها را خواهید دید. روی Next کلیک کنید تا به ابزار اجازه دهید مشکلات دستگاه شما را شناسایی کند. وقتی این کار تمام شد، روش هایی را برای رفع مشکلات شناسایی شده ارائه می دهد.

اگر از نسخه قدیمی‌تر ویندوز 10 استفاده می‌کنید، می‌توانید این ابزار را با استفاده از روش زیر پیدا کنید:

تنظیمات را در رایانه شخصی خود اجرا کنید، روی Update & Security کلیک کنید و عیب یابی را از نوار کناری سمت چپ انتخاب کنید.

از لیست، روی موردی که می گوید Hardware and Devices کلیک کنید تا عیب یاب دستگاه ها راه اندازی شود.

 

کامپیوتر دیگری را امتحان کنید

اگر به نظر می رسد امتحان تمام راه حل های ذکر شده در بالا برای شما کارساز نیست، وقت آن رسیده است که رایانه دیگری را امتحان کنید. این سریعترین راه برای تأیید اینکه آیا مشکل از تبلت یا رایانه شما است یا خیر. به سادگی تبلت لنوو خود را به رایانه دیگری وصل کنید و حالت انتقال فایل را انتخاب کنید. اگر کار می کند، به این معنی است که کامپیوتر شما معیوب است. با تعمیرکار مشورت کنید.

 

به مرکز پشتیبانی لنوو مراجعه کنید

اگر تا اینجا پیش رفتید و تبلت هنوز توسط رایانه شخصی شناسایی نمی‌شود، مشکلی در سیستم وجود دارد: ممکن است مشکل سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری باشد و نیاز به تعمیر تبلت لنوو داشته باشید. از نمایندگی تبلت لنوو کمک بخواهید.

 • 02145102
 • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15