• 02145102
 • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15

نحوه ارتقا کارت گرافیک لپ تاپ لنوو

نحوه ارتقا کارت گرافیک لپ تاپ لنوو

فناوری به طور مداوم در حال تغییر است، و برای بهترین عملکرد در بازی، ویرایش ویدیو و موارد دیگر باید با جدیدترین ها همراه باشید. یک کارت گرافیک در لپ تاپ ادغام شده است و از RAM و CPU آن برای عملکرد استفاده می کند. یک کارت گرافیک لپ تاپ جزئیات تصاویر نمایش داده شده را با RAM و CPU خود تعیین می کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد گزینه‌های ارتقای کارت گرافیک لپ ‌تاپ لنوو، انواع اصلی کارت‌های گرافیکی و ویدئویی و پردازنده‌های گرافیکی لپ ‌تاپ، ادامه مطلب را بخوانید.

 

  آنچه در این مقاله می خوانیم :

 
انواع کارت گرافیک برای لپ تاپ لنوو

انواع مختلفی از کارت‌های گرافیک برای لپ‌تاپ‌ها وجود دارد که از قابلیت‌های مختلف برای بازی یا چند رسانه‌ای متفاوت است. کارت های گرافیک با CPU و GPU یک سیستم کار می کنند، اگرچه برخی از کارت های گرافیک دارای VRAM مخصوص به خود برای عملکرد بالاتر هستند.

کارت‌های گرافیک یکپارچه به مادربرد لپ‌تاپ متصل شده‌اند و برای تماشای ویدیوهای یوتیوب و گاهی اوقات بازی‌های سبک بدون سه بعدی، مانند Among Us، به اندازه کافی خوب کار می‌کنند. در حالی که کارت های گرافیک اختصاصی یا گسسته، قدرتمندتر و پیشرفته تر هستند. این کارت ها برای بازی های سنگین بهترین هستند.
AMD، Intel و NVIDIA بیشترین کارت گرافیک ها را برای لپ تاپ ها در بازار امروز تولید می کنند. بهترین کارت گرافیک های NVIDIA و AMD هستند. به طور خاص، سری NVIDIA GeForce (GTX) و AMD Radeon از بهترین ها هستند. اینتل تمایل به ایجاد کارت های گرافیک یکپارچه دارد، اما آنها در کلاس NVIDIA و AMD نیستند.

 

چگونه کارت گرافیک لپ تاپ لنوو را ارتقا دهیم

متأسفانه، برای ارتقای واقعی کارت‌های لپ‌تاپ، نیاز به ارتقا در GPU است که به مادربرد نیز متصل است. کارت‌های گرافیک یکپارچه در لپ‌تاپ‌ها نیاز به جدا کردن و لحیم کردن کارت گرافیک جدید روی مادربرد دارند. با این حال، زمان تغییر کرده است و کیت های مصرف کننده برای ارتقاء کارت گرافیک با تمام ابزارهای لازم در دسترس هستند.

مراحل کلی شامل:

 1. برای نصب کارت گرافیک جدید، مطمئن شوید لپ تاپ شما با MXM سازگار است.
 2. یک کارت گرافیک سازگار با لپ تاپ خود و با هیت سینک جدید (در صورت وجود) پیدا کنید.
 3. درایورهای قدیمی کارت گرافیک را از طریق به روز رسانی بایوس حذف کنید
 4. از یک سیم اتصال به زمین استفاده کنید و قسمت لپ تاپ را که کارت گرافیک را در معرض دید قرار می دهد باز کنید و تمام پیچ ها را بردارید.
 5. برای دسترسی به GPU لوله های حرارتی را بردارید.
 6. لوله های حرارتی را به آرامی جدا کنید، زیرا ممکن است خمیر حرارتی همچنان روی کارت گرافیک باشد.
 7. برای دسترسی به ماژول MXM از آچار یا پیچ گوشتی تا مهره های ستاره ای شکل استفاده کنید.
 8. کارت گرافیک قدیمی را بردارید، مدل جدید یا ماژول PCI express موبایل خود را بردارید و آن را مانند یک تکه رم در مادربرد نصب کنید.
 9. لوله های حرارتی جدید را با دقت نصب کنید و خمیر حرارتی را به کارت گرافیک اضافه کنید
 10. لپ تاپ را از ابتدا با پیچ ببندید
 11. لپ تاپ را بوت کنید، لپ تاپ شما آماده استفاده است.با این حال، از آنجا که این مسیر پیچیده ای است که کاربر می تواند طی کند، خرید یک کارت گرافیک اختصاصی ممکن است راه حل بهتری باشد. بسیاری از لپ‌تاپ‌ها با کارت گرافیک اختصاصی یا مجزا همراه با کارت گرافیک یکپارچه عرضه می‌شوند.

به عنوان مثال، کارت گرافیک Lenovo Yoga 720 یک Intel HD 630 است. با این حال، کارت گرافیک اختصاصی آن NVIDIA GTX 1050 است. در لپ تاپ، می توانید از یکپارچه به اختصاصی تغییر دهید. لپ تاپ ها دارای یک کارت گرافیک مجزا هستند، اما گزینه هایی برای دریافت کارت گرافیک خارجی برای اتصال به لپ تاپ شما وجود دارد.

 

انواع GPU برای لپ تاپ

پردازنده‌های گرافیکی لپ‌ تاپ دارای رم و سی ‌پی ‌یو بیشتری هستند و برای عملکرد کامل به مشخصات لپ‌ تاپ شما وابسته نیستند. GPU برای لپ تاپ مترادف با یک کارت گرافیک اختصاصی یا مجزا است. کارت گرافیک اختصاصی دارای VRAM، هسته ها، پردازنده گرافیکی بالاتر و ساعت های VRAM متفاوت است.

اگر به دنبال ارتقاء کارت گرافیک لپ تاپ هستید، احتمالاً بین NVIDIA و AMD یکی را انتخاب خواهید کرد. انویدیا و AMD بر بازار پردازنده گرافیکی لپ تاپ و به طور کلی کارت های گرافیک تسلط دارند.
پردازنده‌های گرافیکی پیشرفته مانند پردازنده گرافیکی لپ ‌تاپ جدید NVIDIA GeForce RTX 3080 حداکثر 16 گیگابایت حافظه و فرکانس 14000 مگاهرتز در 256 بیت را فراهم می‌کنند. در حال حاضر بهترین موجود در بازار است.
قیمت ها به عمر GPU بستگی دارد. از آنجایی که فناوری رایانه و بازی با سرعت زیادی در حال پیشرفت هستند، GPU های قدیمی ممکن است نامربوط شوند. بنابراین، قیمت‌های رده بالا یا متوسط هنگام ارتقا یا تغییر پردازنده‌های گرافیکی محتمل‌تر هستند.

سوالات متداول:


چگونه می توانم کارت گرافیک خود را ارتقا دهم؟

دو گزینه برای ارتقاء کارت گرافیک وجود دارد: نصب جدید GPU با سازگاری MXM یا پورت Thunderbolt 3 برای اتصال eGPU (کارت گرافیک خارجی). اگر این دو گزینه را ندارید، نمی توانید کارت گرافیک خود را ارتقا دهید مگر اینکه یک لپ تاپ جدید بخرید. نصب کارت گرافیک به روش قدیمی امکان پذیر است، اما ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد.

آیا می توان GPU لپ تاپ را ارتقا داد؟

بله، با سازگاری MXM 3.0، امکان ارتقا، تعویض یا تغییر یک GPU وجود دارد. بدون سازگاری MXM، باید تغییراتی در مادربرد خود ایجاد کنید، که خسته کننده تر است و در صورت نصب نادرست ممکن است باعث اختلال در عملکرد شود.

چگونه می توان گرافیک یکپارچه را در لپ تاپ ارتقا داد؟

برای کارت گرافیک یکپارچه واقعی، نمی توانید آن را ارتقا دهید. از آنجایی که در مادربرد تعبیه شده است، تنها راه ارتقای آن تعویض مادربرد یا نصب یک کارت گرافیک یکپارچه دیگر توسط یک متخصص است. اگر لپ تاپ شما دارای یک GPU اختصاصی یا اسلات کارت گرافیک اختصاصی با سازگاری MXM 3.0 است، می توانید کیفیت گرافیک را ارتقا دهید. فقط GPUهای اختصاصی قابل ارتقا هستند.

کارت گرافیک لپ تاپ لنوو Yoga 720چیست؟

Lenovo Yoga 720 دارای یک کارت گرافیک یکپارچه و مجزا است. کارت گرافیک یکپارچه اینتل HD 630 است. همچنین کارت گرافیک مجزا Nvidia GTX 1050 با 2 گیگابایت حافظه است. کارت گرافیک می تواند برخی از محبوب ترین بازی ها را با تنظیمات کم یا متوسط انجام دهد. این یک کارت گرافیک متوسط است.

پردازنده گرافیکی خارجی چیست؟

یک GPU خارجی که به عنوان eGPU شناخته می شود، به لپ تاپ شما اجازه می دهد تا از گرافیکی مشابه رایانه های رومیزی لذت ببرد. لپ تاپ شما باید دارای پورت Thunderbolt 3 برای اتصال به جعبه بازی سازگار با کارت های گرافیک Nvidia و AMD باشد.

بهترین کارت گرافیک برای لپ تاپ چیست؟

Nvidia و AMD بهترین کارت های گرافیک را برای لپ تاپ ها ارائه می کنند. هر سال یک کارت گرافیک جدید با VRAM و هسته های بیشتر برای قدرت بیشتر برای همگام شدن با بازی های ویدیویی یا فعالیت های چند رسانه ای امروزی وجود دارد. جدیدترین لپ‌تاپ‌های بازی دارای Nvidia RTX 2070 Super Max-Q یا AMD Radeon 5600m هستند.

 

کیت ارتقاء کارت گرافیک لپ تاپ چیست؟

قبلاً امکان ارتقاء GPU شما وجود نداشت. امروزه می‌توانید پردازنده‌های گرافیکی را با نوت‌بوک‌های سازگار با MXM با کیت‌های GPU لپ‌تاپ ارتقا دهید. این کیت ها خمیر حرارتی، پد حرارتی، براکت X با پیچ و کارت GPU را برای ارتقا ارائه می دهند.

 

نتیجه گیری :


اگر به دنبال ارتقا کارت گرافیک لپ تاپ لنوو خود هستید شرکت لنوو ایران نمایندگی رسمی لنوو با بهره گیری از بهترین قطعات روز دنیا در خدمت شما است. با همکاران ما در بخش تعمیرات لپ تاپ لنوو در تماس باشید آنها شما را بیشتر راهنمائی خواهند کرد.

 

تلفن نمایندگی کارت گرافیک لنوو

02145102

 • 02145102
 • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15