• 02145102
  • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15

روشن نشدن لپ تاپ لنوو

علت روشن نشدن لپ تاپ لنوو چیست ؟


روشن نشدن لپ تاپ یک مشکل بسیار رایج است که ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. یک روز صبح از خواب بیدار می شوید و سعی می کنید لپ تاپ خود را روشن کنید اما متوجه می شوید که کار نمی کند. دکمه پاور را مکررا فشار می دهید، اما صفحه سیاه می ماند و پاسخگو نیست. می دانید که لپ تاپ شما کاملاً شارژ شده است و زمانی که آن را خاموش کردید مشکلی نداشت. در ادامه با ما همراه باشید تا متوجه شوید که دلیل روشن نشدن لپ تاپ Lenovo چه می باشد و برخی از اقداماتی که می توانید برای اطمینان از اینکه این مشکل دیگر تکرار نمی شود انجام دهید.

چندین احتمال وجود دارد که می تواند از روشن شدن لپ تاپ شما جلوگیری کند. در اینجا احتمالات خاصی وجود دارد که می تواند بین زمانی که می خواهید لپ تاپ خود را روشن کنید و راه حل های آنها وجود داشته باشد.

 

 

 فهرست :

 

باتری و منبع تغذیه را بررسی کنید


علل ممکن است شامل موارد زیر باشد:
وقتی شارژ لپ تاپ شما تمام شده یا بسیار کم است، ممکن است روشن نشود. اطمینان حاصل کنید که لپ تاپ لنوو خود را مطابق با نیاز شارژ می کنید (آن را بیش از حد شارژ نکنید.)
اگر مشکل "روشن شدن" لپ تاپ ادامه داشت، منبع تغذیه را بررسی کنید، در صورت وجود هرگونه اختلال، توقف یا ولتاژ ناکافی، ممکن است لپ تاپ روشن نشود و برای این مشکل، باید شارژر را بردارید و بررسی کنید. چه شارژر درست باشد یا نه، زیرا استفاده از شارژرهای لپ تاپ های دیگر بر شارژ لپ تاپ شما تأثیر می گذارد.

 

پین و سیم های کابل شارژر را برای هر گونه نقص یا آسیب بررسی کنید.


و هنگامی که مشکل ادامه داشت، باتری لپ‌ تاپ خود را خارج کنید (فقط در صورتی که لپ‌تاپ به شما اجازه می‌دهد باتری را جدا کنید، زیرا برخی از لپ‌تاپ‌ها اجازه حذف باتری را نمی‌دهند.)
باتری را برای هر گونه نقص یا آسیب خارجی بررسی کنید.
لپ تاپ خود را بدون باتری به پریز وصل کنید و اگر لپ تاپ روشن شد به این معنی است که حتما باتری لپ تاپ مشکلی دارد.
شما می توانید از لپ تاپ خود بدون باتری استفاده کنید، اما برای عملکرد لپ تاپ باید لپ تاپ را به منبع تغذیه وصل کنید.

 

دستگاه های خارجی را از لپ تاپ جدا کنید


اگر به لپ‌تاپ شما USB، کارت حافظه، درایو DVD متصل است یا هر یک از این دستگاه‌ها را از لپ تاپ جدا کنید، این لوازم جانبی اضافی ممکن است لپ‌تاپ شما را تحت تأثیر قرار دهد و دلیلی برای روشن نشدن لپ‌تاپ lenovo شما باشد.
همه این نوع وسایل جانبی را بردارید و سعی کنید لپ تاپ خود را روشن کنید.

 

ویروس و بد افزار

آنتی ویروس یا سایر ابزارهای اسکن یا هر نرم افزار محافظت از بدافزار دیگری است زیرا در اکثر موارد خرابی لپ تاپ یا هر دستگاه دیگری به دلیل ویروس یا بدافزار است که نرم افزار را در سیستم خراب می کند. گاهی اوقات بدافزار یا ویروس در عملکرد سیستم اختلال ایجاد می کند که ممکن است باعث خرابی جدی سیستم شود. برای نجات لپ تاپ خود از قبل از خاموش شدن ناگهانی و مشکلات مربوط به آن می توانید با آنتی ویروس آن را نجات دهید.

 

هرگونه هشدار قبلی را بررسی کنید

ما معمولاً از هرگونه هشدار ساده در مورد نرم افزار یا برنامه ها غفلت می کنیم زیرا آنها را مهم نمی دانیم، اما می توانند آسیب جدی به لپ تاپ شما وارد کنند. وقتی لپ‌ تاپ شما روشن نمی‌شود، باید به مغر خود فشار بیاورید و تمام هشدارهایی را که قبلاً با آن مواجه شده‌اید، مرور کنید، که به شما در عیب‌یابی کمک می‌کند و شما را به مسیر درست برای راه ‌حل راهنمایی می‌کند.

 

گرمای بیش از حد

گرمای بیش از حد را می‌توان دلیلی برای خطاهای راه‌اندازی نیز در نظر گرفت زیرا گرمای شدید سخت‌افزار بر روی قطعات ظریف تأثیر می‌گذارد که مستقیماً باعث اختلال در عملکرد سیستم می‌شود.
لپ تاپ خود را بعد از مدتی پس از خنک شدن بدنه لپ تاپ روشن کنید. برنامه های داخلی هر گونه خطای نرم افزاری را برطرف می کنند و فرآیند بوت شدن را انجام می دهند. به لپ تاپ خود زمان بدهید تا خنک شود و اجازه دهید برای مدت معینی استراحت کند. این فرآیند فقط برای عیب یابی است و اگر حتی پس از مدتی روشن نشد، لپ تاپ خود را برای مدت طولانی بدون هیچ تشخیص درستی رها نکنید.

 

خطاهای سخت افزاری

خطاهای سخت افزاری در صورت عدم توجه می تواند آسیب جدی به همراه داشته باشد. بررسی کنید که آیا سخت افزار شما قدیمی یا خراب است زیرا سخت افزار آسیب دیده می تواند باعث خرابی های مختلف سیستم شود.
هنگام بررسی اجزای سخت‌افزار رایانه، باید بررسی کنید که آیا نرم ‌افزار شما به ‌روز است یا نسخه قدیمی است، زیرا گاهی اوقات ممکن است نرم‌افزارهای به‌روز شده یا نرم‌افزارهای تغییر یافته با عملکرد سخت‌افزار همکاری نکنند.
اگر سخت افزار شما در وضعیت بدی قرار دارد، گزینه بهتر این است که آن سخت افزار خاص را جایگزین کنید و یک سخت افزار کاملا جدید تهیه کنید. و زمانی که سخت افزار جدید است اما مشکل روشن نشدن لپ تاپ لنوو را دارید، به سراغ تعمیرکار لپ تاپ حرفه ای بروید.
سخت افزار بخش مهمی از لپ تاپ شما است، پس از آن غافل نشوید. همچنین می توانید سیم کشی لپ تاپ خود را بررسی کنید، زیرا سیم کشی نامناسب ممکن است باعث ایجاد خطا در اتصال شود که به نوبه خود بر روشن شدن لپ تاپ شما تأثیر می گذارد.
ویژگی های خارجی را برای هر گونه نقصی مانند دکمه روشن/خاموش لپ تاپ بررسی کنید. اگر دکمه پاور لپ تاپ شما گیر کرده یا آسیب دیده باشد ممکن است لپ تاپ روشن نشود. پس از فشار دادن دکمه پاور، و لپ تاپ هنوز خاموش است، سپس دکمه را برای مدت زمان بیشتری فشار دهید تا کلید لپ تاپ روشن شود.

 

اگر هنوز نمی توانید مشکل روشن نشدن لپ تاپ خود را تشخیص دهید، با کارشناسان ما در بخش تعمیرات لپ تاپ لنوو در تماس باشید.

02145102

 

باتری CMOS ممکن است دلیل روشن نشدن لپ تاپ Lenovo باشد

یکی دیگر از راه حل های ممکن برای آزمایش، تعویض باتری CMOS است که تنظیمات بایوس را در مادربرد ذخیره می کند.
این امر مخصوصاً اگر از لپ‌تاپ قدیمی‌تری استفاده می‌کنید که زیاد خاموش است یا با باتری اصلی استفاده می‌کنید، صادق است. یک باتری جدید CMOS برای تعویض بسیار مقرون به صرفه است. اگر این باتری تمام شود، لپ تاپ روشن نمی شود.
در صورتی که با باز کردن لپ تاپ راحت هستید، می توانید باتری CMOS را خودتان تعویض کنید. با این حال، اکثر مردم ترجیح می دهند آن را توسط یک تکنسین با تجربه جایگزین کنند.
نکته حرفه ای: مطمئن شوید که همه کابل ها به درستی وصل شده اند. این ممکن است ساده و بدیهی به نظر برسد، اما بیشتر مشکلات مربوط به لپ‌تاپ‌هایی که روشن نمی‌شوند ناشی از مشکل منبع تغذیه است. کابل برق شل یا قطع شده به این معنی است که رایانه شما آب مورد نیاز برای کار را دریافت نمی کند.

 

مشکلات صفحه نمایش

مطمئن شوید که مشکل صفحه نمایش نیست. یک اشتباه رایج این است که وقتی صفحه نمایش خود سیاه است، مردم تصور می کنند لپ تاپ آنها خاموش است در حالی که خاموش است. اگر منبع تغذیه شما کار می کند، باید بیشتر عیب یابی کنید.

 

اگر منبع تغذیه شما کار می کند، باید بیشتر عیب یابی کنید.

  1. ابتدا، تمام دستگاه‌های نمایشگر خارجی غیرضروری خود مانند پروژکتورها و مانیتورها را جدا کنید تا مطمئن شوید که در فرآیند راه‌اندازی لپ‌تاپ شما اختلالی ایجاد نمی‌کنند.
  2. اگر دکمه پاور روشن است و می‌توانید صدای فن‌ها یا نویزها را بشنوید، اما تصویری نمایش داده نمی‌شود، چراغ‌ها را خاموش کنید تا ببینید آیا تصویری بسیار ضعیف نمایش داده می‌شود یا خیر.
  3. اگر پس از خاموش شدن چراغ ها، تصویر بسیار ضعیفی وجود داشت، اینورتر صفحه نمایش از کار افتاده است و باید آن را تعویض کنید.
  4. همچنین، ممکن است دکمه روشنایی شما خراب باشد. اگر لپ تاپ شما راه اندازی شود اما تصویری وجود نداشته باشد، ممکن است پنل LCD شکسته شود.


اگر نه، از کلید عملکرد روشنایی روی صفحه کلید خود برای افزایش روشنایی استفاده کنید. سعی کنید یک مانیتور خارجی دیگر را به HDMI یا پورت خروجی ویدیوی دیگر وصل کنید تا بررسی کنید که آیا مشکل فقط مربوط به نمایشگر لپ تاپ شما است یا خیر.

  • 02145102
  • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15