• 02145102
  • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15

چرا تبلت لنوو سیم کارت را نمی خواند + راه حل  

چرا تبلت لنوو سیم کارت را نمی خواند + راه حل

آیا سیم کارت توسط تبلت لنوو شناسایی نمی شود؟ این راهنمای عیب ‌یابی به شما مراحل برطرف کردن مشکل خوانده نشدن سیم کارت توسط تبلت لنوو را توضیح می دهد.

 

خطاها را بررسی کنید

اگر به نظر می رسد سیم کارت در تبلت لنوو شما شناسایی نشده است، اولین کاری که می خواهید انجام دهید این است که بررسی کنید آیا یک کد خطا یا پیام وجود دارد یا خیر. اگر وجود داشته باشد، ممکن است به شما در کشف علت کمک کند. مطمئن شوید که آیا خطا دارای راه حل های آنلاین است یا خیر. اگر مشکل ناشی از یک باگ برنامه یا نرم افزار باشد، سایر کاربران ممکن است با همان خطا مواجه شوند. این همچنین به این معنی است که این احتمال وجود دارد که قبلاً یک راه حل یا راه حلی توسط دیگران ارسال شده باشد که می توانید آن را دنبال کنید.

اگر اصلا خطایی وجود ندارد، مراحل عیب‌یابی زیر را ادامه دهید.

✔️ تبلت خود را راه اندازی مجدد کنید

تبلت لنوو خود را مجددا راه اندازی کنید. اگر به تازگی سیم‌کارت جدیدی وارد کرده‌اید، بسیاری از تبلت‌ها تا زمانی که دستگاه را راه‌اندازی مجدد نکنید، آن را تشخیص نمی‌دهند.

این روش احتمالاً ساده ترین راه برای حل مشکلات جزئی از هر نوع در مورد دستگاه شما است.

✔️ باتری را خارج کنید. (در صورت امکان)

تبلت خود را خاموش کنید و آن را از هر منبع برق جدا کنید. باتری را بردارید و 30 ثانیه یا بیشتر صبر کنید.

پس از انجام این کار، باتری را در جای خود قرار داده و دستگاه خود را روشن کنید. این روش دستگاه شما را به چرخه در می آورد و بسیاری از دلایل احتمالی خطاها را از بین می برد.

✔️ سیم کارت را تنظیم کنید

سیم کارت باید به درستی در محل خود قرار دهید. سیم کارت شما چیزی است که شما را به شبکه خود متصل می کند، بنابراین برای حل خطای «سیم کارت شناسایی نشد» بسیار مهم است.

اگر به‌طور تصادفی تبلت از دست شما رها شود، سیم ‌کارت ممکن است ناهمتراز شود یا ممکن است از همان ابتدا به درستی نصب نشده باشد. مطمئن شوید که سیم کارت را به طور ایمن در دستگاه خود قرار دهید.

اگر سیم ‌کارت به خوبی در خشاب سیم کارت تبلت شما قرار نمی‌گیرد، می‌توانید یک نوار، مقوا یا کاغذ را در خشاب قرار دهید تا محکم‌تر جا بیفتد. اگرچه ممکن است به نظر یک راه حل ارزان برای مشکلات سیم کارت شما باشد، این روش برای بسیاری کارآمد است.

همچنین در کار با دستگاه خود مراقب باشید. هرگز برای جلوگیری از آسیب رساندن به گوشی اندرویدی خود از زور زیاد استفاده نکنید.

✔️ اپراتور /شبکه ​​را به صورت دستی انتخاب کنید

گاهی اوقات، تنظیمات شما به طور ناگهانی به دلیل به روز رسانی تغییر می کند. این تغییر گاهی اوقات باعث قطع شدن شبکه می شود.

اگر این دستورالعمل ها با آنچه در رابط کاربری خود می بینید متفاوت است، برای دریافت راهنمایی از وب سایت سازنده بازدید کنید.

اپراتور شبکه خود را به صورت دستی انتخاب کنید:

1. به تنظیمات بروید.

2. به دنبال "Wireless and Networks" باشید.

3. روی «Mobile Networks» ضربه بزنید.

4. «Network Operators» را انتخاب کنید.

5. شبکه ها را به صورت دستی جستجو کنید.

دستورالعمل‌های بالا احتمالاً باید خطای No SIM Card Detected  را برطرف کنند.

✔️ حالت شبکه را به خودکار تغییر دهید

تغییر حالت شبکه به خودکار به دستگاه شما امکان می‌دهد بهترین شبکه را به صورت خودکار برای شما انتخاب کند. اگر با این گزینه آشنایی ندارید، دستورالعمل های گام به گام زیر را دنبال کنید.

حالت شبکه خود را روی اتصال خودکار تنظیم کنید:

1. به تنظیمات بروید.

2. به دنبال " Mobile Networks " باشید.

3. روی « Network mode » ضربه بزنید.

4. LTE/3G/2G  (اتصال خودکار) را انتخاب کنید.

✔️ سیم کارت را تمیز کنید

سیم کارت خود را بررسی کنید. کثیف است؟. پره ها/کانکتورهای سیم کارت خود را با هوا یا یک پارچه خشک نرم تمیز کنید.

سیم کارت را با احتیاط تمیز کنید تا به صورت ناخواسته آسیبی به کارت وارد نشود.

✔️ سیم کارت خود را تعویض کنید

برخی از تبلت های دل، به خصوص جدیدترین آنها، تمایل دارند خشاب کوچکتری برای سیم کارت داشته باشند. برای این کار ممکن است نیاز باشد که سیم کارت با اندازه استاندارد خود را کوچک کنید.

اگر اینطور است، سیم کارت با اندازه استاندارد را به اندازه میکرو یا نانو کاهش دهید. در صورت آسیب دیدن صفحات طلا، باید سیم کارت خود را تعویض کنید.

✔️ سیم کارت را بردارید و دوباره وارد کنید

قبل از نصب یا حذف سیم کارت، مطمئن شوید که تبلت خود را خاموش کرده اید—در غیر این صورت ممکن است به دستگاه یا کارت آسیب بزنید. مطمئن شوید که سیم کارت را خراشیده یا خم نکنید.

برای اکثر دستگاه های مدرن، خشاب سیم کارت دقیقاً در کنار دکمه صدا یا پاور قرار دارد. برای دستگاه‌های اندرویدی قدیمی‌تر، می‌توانید با کشیدن درب پشتی و خارج کردن باتری به سیم‌کارت دسترسی پیدا کنید.

✔️ سیم کارت خوان خود را تست کنید

از سیم کارت دیگری در دستگاه استفاده کنید و ببینید که آیا کار می کند یا خیر. اگر این کار را کرد، سیم کارت فعلی شما معیوب است.

بسیاری از موارد پیش پرداخت مقرون به صرفه وجود دارد که می توانید برای کوتاه مدت آنها را دریافت کنید، اگر مدتی طول بکشد تا یک پس پرداخت دریافت کنید.

✔️ حالت پرواز را تغییر دهید

حالت پرواز  را فعال کنید، سپس آن را غیرفعال کنید. این گزینه همه پخش‌ها را غیرفعال می‌کند و وقتی آن را تغییر می‌دهید، دریافت سلولی را حذف می‌کند.

✔️ کش و داده های اندروید را پاک کنید

گاهی اوقات، راه حل این مشکل پاک کردن داده های حافظه پنهان دستگاه شما است. توجه داشته باشید که بار بعدی ممکن است کمی بیشتر طول بکشد و احتمالاً مجبور خواهید بود دوباره وارد برخی از برنامه های خود شوید.

داده های ذخیره شده اندروید خود را پاک کنید:

1. به « Settings > Storage » بروید.

2. به دنبال "Storage Settings" باشید.

3. « Internal Storage » را انتخاب کنید.

4. روی  Cached data ضربه بزنید.

5. روی Clear  ضربه بزنید و بپذیرید.

✔️ خشاب سیم کارت را بررسی کنید

اگر خشاب سیم‌کارت شکسته یا آسیب دیده است، می‌تواند دلیل نمایش خطای «سیم کارت شناسایی نشد» در گوشی شما باشد. نگران نباشید! با تعویض خشاب سیم کارت مشکل شما برطرف خواهد شد.

✔️ برنامه های شخص ثالث مشکل ساز را حذف نصب کنید

یکی از موارد احتمالی که باعث می‌شود مشکل «سیم کارت در تبلت لنوو شناسایی نشد» به دلیل برنامه‌های شخص ثالث است. برای تأیید اینکه برنامه های شخص ثالث باعث ایجاد آن نمی شوند، دستگاه خود را در حالت ایمن اجرا کنید.

ممکن است یک برنامه دلیل مشکل باشد. حالت ایمن فقط پیش ‌فرض‌ های سیستم را اجرا می‌کند تا بتوانید برنامه‌های شخص ثالثی را که می‌توانند ریشه مشکل باشند را رد کنید.

اگر قبلاً مشکوک هستید که برنامه خاصی ممکن است مشکل داشته باشد، ابتدا آن را حذف نصب کنید. از فرآیند حذف و کسر استفاده کنید تا متوجه شوید کدام برنامه مشکل را ایجاد کرده است.

✔️ اعلان های خود را مخفی کنید

اگر از سیم‌کارت استفاده نمی‌کنید و فقط می‌خواهید پیام خطا برطرف شود، می‌توانید به برنامه فروشگاه Google Play بروید و برنامه‌های مسدودکننده اعلان را جستجو کنید.

✔️ تنظیم مجدد کارخانه را انجام دهید

آخرین برگ برنده شما تنظیم مجدد به تنظیمات کارخانه است. البته به خاطر داشته باشید که با این کار همه چیز به تنظیمات پیش فرض کارخانه باز می گردد.

بنابراین، ما به شدت توصیه می کنیم از قبل یک نسخه پشتیبان کامل تهیه کنید.

باید بتوانید تبلت خود را از منوی تنظیمات ریست کنید. Backup & Reset  و سپس Factory Reset را انتخاب کنید.

✔️ تنظیمات شبکه خود را بازنشانی کنید

یکی دیگر از راه حل های آسان برای مشکل شناسایی شده «بدون سیم کارت» در اندروید این است که تنظیمات شبکه خود را به حالت پیش فرض خود بازگردانید. برای انجام این کار، به «تنظیمات و سپس  Backup & Reset بروید.

✔️ گوشی اندروید خود را آپدیت کنید

با رفتن به Settings > Backup & Reset > Network settings reset ، به‌روزرسانی‌های سیستم‌ عامل موجود را بررسی کنید.

✔️ به رام اصلی برگردید

اگر اخیراً تبلت خود را با رام دیگری فلش کرده اید، احتمالاً می تواند دلیل این مشکل باشد. اگر قبل از انجام این کار مشکلی را مشاهده نکردید، احتمال زیادی وجود دارد که خطا به دلیل چشمک زدن رام رخ داده باشد.

با بازگردانی رام اصلی تبلت مشکل حل می شود. برای انجام این کار، به حالت Recovery Mode راه اندازی شده و سپس تنظیمات کارخانه را به حالت اولیه بازگردانید. از آنجا به Backup & Restore  بروید و Restore  را بزنید.

 

سوالات متداول


وقتی تبلت لنوو سیم کارت را نمی خواند یعنی چه؟

این اعلان به این معنی است که تبلت شما نمی تواند سیم کارتی را در خشاب سیم کارت خود تشخیص دهد. اگر از این دستگاه برای ارتباطات سلولی و داده استفاده می کنید، در صورتی که دارای سینی سیم کارت باشد به سیم کارت نیاز خواهید داشت.

وقتی پیام « no SIM card » را دریافت می کنید، ساده ترین راه حل چیست؟

اگر سیم‌کارتی را وارد کرده‌اید، ساده‌ترین راه حل برای این مشکل این است که تبلت خود را مجددا راه‌اندازی کنید و مطمئن شوید که سیم‌کارت به درستی قرار گرفته است. اگر سیم‌کارت ندارید و از آن استفاده نمی‌کنید، استفاده از برنامه مسدودکننده اعلان‌ها این کار را انجام می‌دهد.

چگونه خطای  No SIM Card Detected  را برطرف کنید

اگر تمام روش ها را امتحان کرده اید و تبلت لنوو شما همچنان خطای No SIM Card را می گوید، به احتمال زیاد سخت افزار تبلت شما آسیب دیده است. در غیر این صورت، سیم کارت شما ممکن است آسیب یا نقص داشته باشد و باید تبلت خود را به یک تعمیرکار بسپارید. برای اینکار به بخش تعمیر تبلت لنوو در نمایندگی تبلت لنوو مراجعه کنید

امیدواریم این کمک کند که تبلت لنوو شما به حالت عادی بازگردد.

  • 02145102
  • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15