• 02145102
  • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15

چرا تبلت لنوو به اینترنت وصل نمی شود + راه حل

چرا تبلت لنوو به اینترنت وصل نمی شود

عدم اتصال یا اتصال اینترنت ناپایدار می تواند بسیاری از عملکرد تبلت لنوو شما را به شدت محدود کند و شما را قادر به مرور اینترنت یا استفاده از برنامه های خاص کند. مانند رایانه‌های معمولی با قابلیت بی‌سیم، تبلت‌ها معمولاً برای حفظ یک اتصال اینترنتی خوب به سیگنال بی‌سیم قوی متکی هستند. دانستن نحوه عیب یابی مشکلات اتصال به طور مستقیم از تبلت به شما کمک می کند تا مشکلات را به سرعت حل کنید و اطمینان حاصل کنید که دستگاه های قابل حمل کسب و کار شما بهترین تجربه آنلاین ممکن را ارائه می دهند.

 

دلایل وصل نشدن تبلت لنوو به اینترنت

تداخل امواج

ممکن است تبلت شما به دلیل تداخل بی سیم اتصال اینترنت خود را قطع کند. تداخل بی‌سیم زمانی اتفاق می‌افتد که امواج رادیویی که سیگنال‌های بی‌سیم را می‌سازند در هوا تخریب می‌شوند. این می تواند به دلیل انتشار سیگنال های رقیب در دستگاه های دیگر مانند تلفن های بی سیم در همان فرکانس اتفاق بیفتد. همچنین اگر سیگنال از ماده ای عبور کند که امواج رادیویی را به خوبی هدایت نمی کند، مانند فلز، این اتفاق می افتد. دور نگه داشتن منابع تداخل از مسیر بین روتر و تبلت شما باید عملکرد بی سیم را بهبود بخشد.

دامنه

امواج رادیویی تولید شده توسط روتر بی سیم شما فقط محدوده محدودی دارند. امواج الکترومغناطیسی در حین حرکت کاهش می‌یابند، به این معنی که اگر تبلت شما خیلی از نقطه دسترسی بی‌سیم خود دور باشد، ممکن است فقط یک سیگنال تکه تکه دریافت کند. این مشکل را می توان با نزدیک کردن تبلت به روتر خود حل کرد. اگر این عملی نیست. تکرار کننده ها دستگاه هایی هستند که برای دریافت و ارسال مجدد سیگنال های بی سیم طراحی شده اند و به گسترش برد شبکه کمک می کنند.

مشکل ارائه دهنده

ممکن است تبلت شما به دلیل یک مشکل گسترده تر در شبکه ارائه دهنده شما، مشکلات اتصال را تجربه کند. در صورت امکان، سعی کنید تبلت لنوو خود را با روش اتصال دیگری تست کنید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید از طریق اتصال داده تلفن همراه از اینترنت استفاده کنید، در صورت وجود شبکه Wi-Fi در محدوده، سعی کنید از اینترنت استفاده کنید. اگر این امکان پذیر نیست، اتصال خود را با دستگاه دیگری آزمایش کنید. ارائه‌دهنده خدمات اینترنت یا ارائه‌دهنده تلفن همراه شما نیز باید بتواند مشکلات شبکه را به شما بگوید.

مشکل نرم افزار

یک اتصال متناوب ممکن است به دلیل یک اشکال نرم افزاری یا پیکربندی نادرست در خود تبلت ایجاد شود. سعی کنید شبکه خود را قطع و دوباره وصل کنید، زیرا این کار می تواند به بهبود قدرت سیگنال کمک کند. همچنین باید در صورت امکان به دنبال به روز رسانی نرم افزار دستگاه خود باشید، زیرا سازندگان بزرگ تبلت اغلب سیستم عامل جدیدی را با هدف رفع اشکالات و بهبود عملکرد منتشر می کنند. اگر این کار نکرد، از دستگاه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و آن را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید.

 

چرا تبلت لنوو به وای فای وصل نمی شود

از آنجایی که دلیل خاصی برای این مشکل اتصال وجود ندارد، تعدادی راه حل ممکن وجود دارد. در زیر ما چند راه حل را لیست کرده ایم که می توانید برای بازیابی اینترنت امتحان کنید.

1. بررسی کنید که آیا واقعاً به اینترنت متصل هستید یا خیر

اغلب اوقات ممکن است با این مشکل مواجه شوید زیرا روتر شما به اینترنت متصل نیست. بنابراین، سعی کنید با استفاده از دستگاه دیگری به آن روتر وصل شوید و ببینید آیا می توانید به اینترنت دسترسی داشته باشید یا خیر.

اگر سایر دستگاه‌های متصل به شبکه WiFi شما نیز قادر به دسترسی به اینترنت نیستند، به احتمال زیاد یا ISP شما قطع شده است (می‌توانید با تماس با ISP خود این موضوع را تأیید کنید)، یا شخصی به طور تصادفی کابل پهنای باند را که به خانه شما می‌آید قطع کرده است.

اکثر ISP دارای یک طرح داده نامحدود هستند، با این حال، ارائه دهندگان اینترنت کمی وجود دارند که استفاده از داده را پس از یک آستانه مشخص محدود می کنند. برای رفع این مشکل، فقط باید طرح اینترنت خود را شارژ کنید. پس از انجام این کار، دستگاه خود را مجددا راه اندازی کنید و سعی کنید دوباره به شبکه WiFi متصل شوید.

سناریوی دیگر این است که گاهی اوقات برخی از وب سایت ها در یک شبکه WiFi خاص کار نمی کنند.

اگر بتوانید در تمام دستگاه های دیگر به جز تبلت لنوو خود به اینترنت دسترسی داشته باشید، بدیهی است که مشکلی در اندروید شما وجود دارد. و شما باید برای بررسی و عیب یابی تبلت به نمایندگی تبلت لنوو مراجعه کنید. می توانید از خدمات تعمیرات ما در بخش تعمیر تبلت لنوو استفاده کنید.

2. بررسی کنید که داده تبلت لنوو خاموش است یا خیر

گاهی اوقات، زمانی که داده تلفن همراه را روشن کرده اید و سپس به شبکه WiFi متصل می شوید، ممکن است نتوانید به اینترنت دسترسی داشته باشید. بنابراین، برای رفع مشکل، داده های تلفن همراه را غیرفعال کنید.

اکنون، ممکن است فکر کنید اندروید برای این کار بسیار هوشمند است. اما گاهی اوقات، هنگامی که به یک شبکه WiFi متصل می شوید، WiFi را بر داده های تبلت اولویت می دهد. با این حال، برخی از شبکه‌ها از کاربران می‌خواهند قبل از دسترسی به اینترنت وارد سیستم شوند. حتی پس از ورود به سیستم، اندروید ممکن است آن را به عنوان یک اتصال فعال نبیند و همچنان از داده تبلت همراه استفاده کند. در چنین شرایطی، اندروید ممکن است نتواند در هر دو شبکه به اینترنت متصل شود.

3. Captive Portals را بررسی کنید

اگر به شبکه وای فای خانگی متصل می شوید، می توانید از این مرحله صرفنظر کنید. با این حال، برخی از شبکه‌های وای‌فای (مخصوصاً در دفاتر، فرودگاه‌ها یا کافی‌شاپ‌ها) دارای نوع خاصی از شبکه وای‌فای هستند که به آنها « Captive Portals» می‌گویند.

هنگامی که به این نوع شبکه وای فای متصل می شوید، حتی پس از وارد کردن رمز عبور صحیح وای فای - باید یک مرحله اضافی را قبل از دسترسی به اینترنت انجام دهید. این یک مرحله اضافی می تواند هر چیزی باشد از ورود با ایمیل، شماره تلفن، تماشای تبلیغات یا موافقت با شرایط استفاده از شبکه.

برای اطلاع از اینکه آیا به WiFi Captive Portal متصل می شوید، متوجه خواهید شد که دستگاه شما اعلانی را نمایش می دهد که از شما می خواهد وارد سیستم شوید. اگر برای اولین بار اعلان ورود به سیستم را دریافت نکردید، می توانید اتصال را قطع کرده و مجدداً وصل شوید شبکه. باید کار کند. روی اعلان ضربه بزنید و دستورالعمل های صفحه وب را دنبال کنید. کار مورد نیاز را تکمیل کنید یا برای اطلاعات ورود به سیستم با مدیر شبکه تماس بگیرید.

4. تنظیمات زمان و تاریخ را بررسی کنید

این یکی دیگر از مواردی است که احمقانه به نظر می رسد، اما تنظیمات نامناسب زمان و تاریخ می تواند مشکلات زیادی ایجاد کند. به طور کلی، دستگاه های اندرویدی به گونه ای پیکربندی شده اند که اطلاعات تاریخ و زمان را به طور خودکار از اپراتور شبکه شما دریافت کنند. با این حال، اگر این تنظیمات را به صورت دستی تغییر داده اید، ممکن است مجبور شوید تنظیمات را بازنشانی کنید. زیرا هنگامی که تنظیمات تاریخ و زمان روی دستی تنظیم می شود، ممکن است ساعت به دلیل راه اندازی مجدد به روز نشود.

برای تنظیم تاریخ و زمان خودکار، برنامه «ساعت» را باز کنید. روی سه نقطه عمودی در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید و روی منوی "تنظیمات" ضربه بزنید.

از منوی تنظیمات، روی گزینه «تغییر تاریخ و زمان» ضربه بزنید.

در صفحه بعدی، دکمه‌های کنار «تاریخ و ساعت خودکار» و «منطقه زمانی خودکار» را تغییر دهید. اگر تنظیمات خودکار زمان را نمی‌خواهید، با انتخاب گزینه‌های «تنظیم تاریخ»، «تنظیم زمان» و «انتخاب منطقه زمانی»، زمان مناسب را به صورت دستی تنظیم کنید.

پس از انجام این کار، دستگاه خود را مجددا راه اندازی کنید و سعی کنید دوباره به شبکه WiFi متصل شوید.

5. شبکه وای فای را فراموش کرده و دوباره به شبکه وای فای متصل شوید

گاهی اوقات، فراموش کردن شبکه مشکل دار و اتصال مجدد ممکن است مشکل را برطرف کند. هنگامی که دوباره شبکه WiFi را وصل می کنید، ممکن است یک آدرس IP محلی جدید در اختیار شما قرار گیرد که ممکن است در واقع مشکل را برطرف کند. برای انجام این کار، تنظیمات خود را باز کنید و به "WiFi" بروید. سپس روی شبکه وای فای ضربه بزنید و گزینه «فراموش کردن» را انتخاب کنید.

اکنون دوباره روی شبکه WiFi ضربه بزنید، رمز عبور را وارد کنید و روی دکمه "اتصال" ضربه بزنید. همین است. اگر مشکل هنوز برطرف نشد، به راه حل بعدی بروید.

برای پاک کردن تنظیمات وای فای و داده ها، روی فراموش کردن شبکه ضربه بزنید

6. بررسی کنید که آیا روتر ترافیک شبکه را مسدود می کند یا خیر

این امکان وجود دارد که روتر WiFi که می‌خواهید به آن متصل شوید ممکن است دستگاه شما را از اتصال به اینترنت مسدود کند. به عنوان مثال، ممکن است شخصی به طور تصادفی از فیلتر آدرس MAC روتر شما سوء استفاده کرده و اندروید شما را مسدود کرده باشد. اگر اینطور است، آن را نمی‌دانید، مگر اینکه به صفحه مدیریت روتر WiFi نگاه کنید و خودتان را رفع انسداد کنید.

صفحه مدیریت روتر از سازنده به سازنده و مدل به مدل دیگر متفاوت است. بنابراین، با راهنمای روتر خود مشورت کنید، به صفحه تنظیمات مربوطه بروید و ببینید آیا روتر دستگاه شما را مسدود می کند یا خیر. برخی از روترها دارای آدرس IP پورتال، نام کاربری و رمز عبور در پشت دستگاه هستند. ما در اینجا راهنمای دقیقی داریم که به شما کمک می کند تا به روتر خود وارد شوید.

7. DNS خود را تغییر دهید

بررسی کنید که آیا می توانید به جای آن به وب سایت ها از آدرس IP آنها دسترسی داشته باشید. اگر می توانید، احتمالاً مشکلی در سرور نام دامنه ISP شما وجود دارد. به سادگی تغییر به Google DNS  (8.8.8.8؛ 8.8.4.4) مشکل را برطرف می کند.

به سادگی به تنظیمات WiFi خود بروید، شبکه WiFi را که می‌خواهید DNS آن را تغییر دهید فشار طولانی دهید و سپس Modify network  را انتخاب کنید. در زیر گزینه های IP Static را انتخاب کنید و سپس آدرس IP ثابت، DNS1 و DNS2 را وارد کنید. تغییرات را ذخیره کنید و تمام.

یا می توانید از یک برنامه شخص ثالث Wi-Fi مانند تنظیمات WiFi استفاده کنید. با این حال، اگر از اندروید 5.0 و بالاتر استفاده می‌کنید، ممکن است دکمه ذخیره تغییرات شما کار نکند. اندروید قبل از اندروید 7، برنامه های شخص ثالث را از ایجاد تغییرات در تنظیمات شبکه محدود کرده است.

8. حالت بی سیم را در روتر تغییر دهید

این یک مورد استثنایی است و فقط در صورتی اتفاق می‌افتد که کارت یا دستگاه Wi-Fi قدیمی داشته باشید. اگر در دستگاه‌های دیگر به اینترنت دسترسی دارید، احتمالاً یک مانع ارتباطی بین اندروید و روتر شما وجود دارد.

چندین حالت بی سیم در روتر وجود دارد. برای مثال، ممکن است چیزی شبیه به 802.11 b یا 802.11 b/g یا 802.11 b/g/n و غیره دیده باشید. این b، g، n، و ac استانداردهای بی سیم متفاوتی هستند. B قدیمی ترین استاندارد WiFi است که منطقه کمتری را پوشش می دهد و سرعت کمتری را ارائه می دهد در حالی که ac جدیدترین استاندارد با پوشش گسترده تر و سرعت شبکه بهتر است. آنها را مانند استاندارد USB 1.0، 2.0 و 3.0 در نظر بگیرید. که در آن جدیدترین سریعترین و سازگار با عقب است. در حال حاضر معمولا حالت Wireless روی 802.11 b/g/n/ تنظیم شده است و برای اکثر افراد خوب کار می کند. اما گاهی اوقات دستگاه های قدیمی (مخصوصا گوشی های هوشمند قدیمی) با این حالت سازگار نیستند و در نتیجه مشکلات شبکه را نشان می دهند.

یکی از راه‌های رفع این مشکل این است که از رایانه خود وارد داشبورد روتر خود شوید و به دنبال گزینه‌ای باشید که حالت بی‌سیم است -. معمولاً در تنظیمات Wireless است که در آن SSID و رمز عبور WiFi را تنظیم می کنید. در مرحله بعد، در حالت Wireless، یک منوی کشویی را می بینید، روی آن کلیک کرده و 802.11 b را انتخاب کنید و تغییرات را ذخیره کنید. اکنون وای فای را در دستگاه هایی که مشکل وای فای دارند راه اندازی مجدد کنید و ببینید آیا این مشکل را برطرف می کند یا خیر. اگر این کار نکرد، 802.11 g را امتحان کنید. اگر هنوز مشکل را حل نکردید، راه حل بعدی را ببینید.

9. راه اندازی مجدد یا تنظیم مجدد روتر WiFi

هنگامی که مطمئن شدید تبلت لنوو در سطح روتر مسدود نیست و مشکلی در حالت بی سیم وجود ندارد، سعی کنید روتر را مجددا راه اندازی کنید. مهم نیست که راه اندازی مجدد را از طریق صفحه مدیریت یا دکمه های فیزیکی راه اندازی کنید. بنابراین، انتخاب خود را انتخاب کنید و روتر را مجددا راه اندازی کنید، تکمیل فرآیند بیش از 30 ثانیه طول نمی کشد.

اگر راه‌اندازی مجدد کار نکرد، مرحله بعدی تنظیم مجدد روتر است. باز هم، بسته به سازنده روتر، گزینه تنظیم مجدد ممکن است در صفحه Maintenance یا صفحه گزینه های پیشرفته قرار داشته باشد. همچنین، می‌توانید با فشار دادن دکمه تنظیم مجدد سخت‌افزاری که در پشت روتر قرار دارد، یک هارد ریست انجام دهید.

به خاطر داشته باشید که تنظیم مجدد روتر تمام تنظیمات و تنظیمات آدرس IP ISP را حذف می کند. بنابراین، اعتبارنامه ها را یادداشت کنید و از اطلاعات لازم نسخه پشتیبان تهیه کنید تا پس از اتمام تنظیم مجدد، بتوانید روتر را پیکربندی کنید.

10. تنظیمات شبکه اندروید را بازنشانی کنید.

اگر تمام نکات بالا مشکل اتصال به اینترنت را حل نکرد، وقت آن است که تنظیمات شبکه اندروید را بازنشانی کنید. برنامه تنظیمات را باز کنید و به " Reset Settings " بروید.

اکنون روی گزینه “Reset Wi-Fi, Mobile & Bluetooth" ضربه بزنید.

در صفحه بعد، روی دکمه " Reset Settings " در پایین ضربه بزنید.

بعد از ریست کردن، سعی کنید به شبکه وای فای وصل شوید و ببینید آیا مشکلات برطرف می شود یا خیر.

11. ریست فکتور تبلت لنوو

در نهایت، اگر هیچ چیز دیگری کار نکرد، باید دستگاه اندروید خود را به حالت کارخانه بازنشانی کنید. برای بازنشانی به تنظیمات کارخانه، برنامه تنظیمات را باز کرده و به « Reset options » بروید. در نهایت بر روی “Factory data reset" ضربه بزنید.

در صفحه تایید، روی دکمه "Reset Phone" ضربه بزنید تا دستگاه اندرویدی به حالت کارخانه بازنشانی شود. فرآیند بازنشانی ممکن است مدتی طول بکشد تا تکمیل شود. بنابراین، قبل از انجام بازنشانی به تنظیمات کارخانه، مطمئن شوید که دستگاه شما به طور کامل شارژ شده یا حداقل دارای بیش از 70 درصد باتری است.

  • 02145102
  • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15