• 02145102
  • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15

چرا تبلت لنوو روشن نمی شود + راه حل

چرا تبلت لنوو روشن نمی شود

ویژگی های زیادی وجود دارد که تبلت های اندرویدی و به خصوص تبلت لنوو را در بین سایر دستگاه های موجود در بازار بسیار محبوب کرده است. این می تواند سیستم عامل بسیار سفارشی شده، وضوح صفحه نمایش، اتصال بی سیم و موارد دیگر باشد. اگرچه اینها ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای هستند، هدف اصلی این پست ارائه جزئیات به شما در مورد کارهایی است که در زمانی که چرا تبلت لنوو روشن نمیشه و راه حل های رفع مشکلاتی مشابه را بررسی خواهیم کرد.

 

   

 آنچه در این مقاله می خوانیم :

 

دلایل روشن نشدن تبلت لنوو

راه حل 1: شارژر، کابل، پریز و کیس خود را عیب یابی کنید

راه حل 2: باتری خود را عیب یابی کنید(تعمیر باتری تبلت لنوو)

راه حل 3: صفحه نمایش خود را عیب یابی کنید (تعمیر صفحه نمایش تبلت لنوو)

راه حل 4: عیب یابی با مراحل پیشرفته

راه حل 5: دستگاه را به اجبار خاموش کنید

راه حل 6: راه اندازی مجدد سیستم

 

راه حل روشن نشدن تبلت لنوو

موضوع روشن نشدن تبلت های لنوو یک کابوس بزرگ برای بسیاری از کاربران در سراسر جهان بوده است. شما باید این واقعیت را درک کنید که ممکن است دلایل متعددی وجود داشته باشد که چرا ممکن است در حال حاضر این اتفاق بیفتد. عدم شناسایی و اصلاح آنها تنها باعث ناامیدی بیشتر می شود. در زیر به برخی از این دلایل اشاره شده است:

✔️ تبلت لنوو در حالت خاموشی گیر کرده است

این شاید یکی از دلایل اصلی روشن نشدن اکثر تبلت های لنوو باشد. آیا تا به حال دستگاه تبلت خود را خاموش کرده اید و سعی کرده اید دوباره آن را روشن کنید؟ آیا متوجه شده اید که آن طور که انتظار می رفت پاسخ نمی دهد؟ دلیل آن این است که ممکن است در حالت خواب باشد یا هنگ کرده باشد.

✔️ تمام شدن باتری

اکثر کاربران تبلت این اشتباه را مرتکب می شوند که اجازه می دهند باتری دستگاه هایشان قبل از شارژ بسیار کم شود. این همچنین می تواند باعث شود دستگاه شما روشن نشود. معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که از سطح باتری آگاه نباشید.

✔️کثیف بودن تبلت

محیط یا محیط کثیف بر تبلت شما تأثیر منفی خواهد گذاشت. این می تواند باعث اختلال در عملکرد آن شود یا شروع به تجربه گرمای بیش از حد کند. محیط های گرد و غباری یا بادخیز نمونه های معمولی از محیط های کثیف هستند که می توانند از روشن شدن دستگاه های تبلت جلوگیری کنند.

✔️ به روز رسانی ناقص

این زمانی اتفاق می افتد که به روز رسانی شما ناقص باشد. باعث می شود تبلت لنوو شما به درستی بوت نشود. در چنین نقطه ای، در نیمه راه بوت می شود. فاکتورهای زیادی وجود دارد که می تواند باعث مشکلات بوت شدن تبلت شما پس از انجام به روز رسانی شود. این باتری‌ها می‌توانند برای تکمیل به‌روزرسانی همانطور که انتظار می‌رفت، کافی نباشند، اندازه رم کم است که در نتیجه باعث می‌شود دستگاه به طور منظم در طول به‌روزرسانی مسدود شود و وجود برنامه‌های دیگری که در چنین فرآیندی تداخل دارند.

✔️ کارت حافظه معیوب

مشکلات زیادی وجود دارد که کارت حافظه شما ممکن است در حال حاضر بدون اینکه حتی بدانید در تبلت لنوو شما ایجاد کند. وقتی بد باشد، چنین شرایطی بر عملکرد صحیح دستگاه شما تأثیر منفی می گذارد.

راه هایی وجود دارد که کارت حافظه ای که در حال حاضر استفاده می کنید می تواند معیوب بودن آن را ثابت کند. یکی از این موارد زمانی است که توسط ویروس آلوده شده باشد. همچنین اگر کارت حافظه از نظر اندازه به اندازه کافی بزرگ نباشد که حاوی فایل ها باشد، منجر به مشکلات بوت می شود. گذاشتن چنین کارت حافظه در دستگاه شما می تواند باعث از دست دادن فایل های مهم شود.

✔️ آسیب فیزیکی

این دلیل دیگری است که چرا تبلت اندرویدی شما ممکن است در حال حاضر از روشن شدن خودداری کند. اگر دستگاه شما خیس باشد، به درستی روشن نمی شود یا بوت نمی شود. یکی دیگر از نشانه های گوشی آسیب دیده زمانی است که اجزای فیزیکی آن به خطر افتاده است. یکی از دلایل اصلی این موضوع زمانی است که تبلت اغلب از دستان شما می افتد.

 

با دیدن دلایل روشن نشدن تبلت لنوو شما، بدون شک باید کنجکاو باشید تا راه حل هایی برای چنین مشکلی بیابید. بخش خوب این است که شما مجبور نیستید مغز خود را همانطور که در زیر توضیح داده خواهد شد، درهم بندید.

1️⃣ راه حل 1: شارژر، کابل، پریز و کیس خود را عیب یابی کنید

باید مطمئن شوید که شارژر تبلت و کابل آن 100 درصد کار می کنند یا خیر. برای انجام این کار می توانید از آنها در شارژ دستگاه دیگری استفاده کنید.

همچنین، می توانید بررسی کنید که آیا کابل مطابق توصیه شده به چنین شارژر متصل شده است یا خیر. سعی کنید دریابید که آیا ذرات در شارژر وجود دارد یا خیر.

ببینید آیا پریزی که برای شارژ تبلت از آن استفاده می کنید به درستی کار می کند یا خیر. سعی کنید مطمئن شوید که دکمه های تبلت شما توسط هیچ موردی مانند بسته های باتری یا قاب فشار داده نمی شود.

2️⃣ راه حل 2: باتری خود را عیب یابی کنید

سعی کنید با نگاه کردن به نماد باتری آن متوجه شوید که آیا تبلت به درستی شارژ می شود یا خیر.

قبل از روشن کردن دستگاه، اطمینان حاصل کنید که به مدت 30 دقیقه شارژ شده است. شما باید نماد باتری خود را درک کنید زیرا با دستگاه ها متفاوت است.

3️⃣ راه حل 3: صفحه نمایش خود را عیب یابی کنید

در صورتی که دستگاه شما پس از وصل شدن هیچ چراغ قرمز یا نماد باتری را نشان نمی دهد، احتمال اینکه صفحه نمایش شما مشکل داشته باشد وجود دارد. برای اینکه بدانید صفحه نمایش شما معیوب است یا خیر:

دکمه پاور باید چند ثانیه (حدود 30 ثانیه) فشار داده شود، سپس می توانید دو دقیقه صبر کنید تا دستگاه زنگ بخورد. می توانید از دستگاه دیگری برای تماس استفاده کنید. هنگامی که صفحه در هنگام زنگ زدن بالا نمی آید، احتمال اینکه صفحه نمایش شما معیوب باشد وجود دارد.

4️⃣ راه حل 4: عیب یابی با مراحل پیشرفته

دو راه برای انجام این فرآیند وجود دارد: اتصال به یک سیستم و استفاده از دکمه های دستگاه

مرحله 1: کابل باید از شارژر آن جدا شود. سیستم شما باید در حین روشن بودن به منبع برق متصل باشد.

مرحله 2: دستگاه اندرویدی باید با استفاده از کابل USB به سیستم متصل شود. پس از آن، حدود 15 دقیقه صبر کنید. کابل باید از چنین دستگاهی جدا شده و مجدداً وصل شود (در عرض حدود 10 ثانیه).

مرحله 3: در عرض 60 ثانیه. اگر نماد باتری نمایش داده شود، به این معنی است که تبلت خاموش و شارژ می شود. اگر چراغ قرمز نشان داده شود، به این معنی است که باتری کاملاً خالی است. چراغ قرمز چشمک زن به این معنی است که برق برای روشن شدن دستگاه کافی نیست.

مرحله 4: دستگاه باید حداقل 30 دقیقه شارژ شود. دکمه پاور باید فشار داده شود و چند ثانیه نگه داشته شود (30). این باعث راه اندازی مجدد آن می شود.

 

عیب یابی تبلت لنوو با ریست

ابتدا، دکمه پاور و کاهش صدا را به یکباره برای حدود 20 ثانیه فشار دهید. اگر چراغ قرمز نشان داده شود، به این معنی است که باتری خالی است یا کاملاً تخلیه شده است، سپس دستگاه باید به مدت نیم ساعت شارژ شود. هنگامی که برای چند ثانیه برق را نگه داشتید، سپس یک Restart باید روی صفحه ضربه بزنید. زمان هایی وجود دارد. ممکن است کلمه start with android robot را روی صفحه ببینید. در چنین مواردی موارد زیر را انجام دهید:

مرحله 1: دکمه کاهش صدا باید فشار داده شود تا زمانی که خاموش شود. دکمه پاور باید فشار داده شود تا " power off" را انتخاب کنید.

مرحله 2: دستگاه باید حدود 30 دقیقه شارژ شود.

مرحله 3: دکمه پاور باید برای چند ثانیه فشار داده شود.

مرحله 4: اگر راه اندازی مجدد روی صفحه نمایش شما ظاهر شد، روی آن ضربه بزنید. از طرف دیگر، می‌توانید دکمه روشن/خاموش را به‌طور مداوم فشار دهید تا دستگاه دوباره راه‌اندازی شود.

راه حل 5: دستگاه را به اجبار خاموش کنید

⚠️ برای این کار باید دکمه های ولوم پایین و پاور را برای حدود 10 ثانیه فشار دهید. پس از انجام این کار، تبلت دوباره راه اندازی می شود.

راه حل 6: راه اندازی مجدد سیستم

 

⭕️ این امکان وجود دارد که تبلت شما در حالت ایمن راه اندازی مجدد شود. در زیر برخی از مراحل ذکر شده است

مرحله 1: دکمه پاور را فشار دهید تا لوگوی چنین برندی ظاهر شود.

مرحله 2: دکمه کاهش صدا باید فشار داده شود.

پس از انجام این کارها، دستگاه تبلت در حالت ایمن راه اندازی مجدد می شود و چنین مشکلی حل خواهد شد.

 

Fixppo for Android را امتحان کنید

مواقعی وجود دارد که ممکن است موارد بالا را امتحان کنید و باز هم به نتیجه دلخواه نرسید. در چنین نقطه ای، به ابزار پیشرفته ای نیاز دارید که بتواند به شما کمک کند دستگاه خود را به مؤثرترین روش تعمیر کنید. اینجاست که Fixppo برای اندروید قطعا کمک بزرگی خواهد بود.

اگر با هر گونه مشکل اندروید سر و کار دارید، Fixppo for Android بهترین راه حل موجود است. در واقع به عنوان بهترین ابزار تعمیر سیستم اندروید در جهان شناخته شده است.

مراحل نحوه استفاده از Fixppo برای اندروید برای روشن کردن دستگاه اندرویدی خود

مرحله 1: Fixppo را برای اندروید روی رایانه نصب کنید.

مرحله 2: برای دانلود سیستم عامل مناسب، باید جزئیاتی در مورد دستگاه اندرویدی خود ارائه دهید.

مرحله 3: مطمئن شوید که اطلاعات لازم را قبل از فشار دادن دکمه "دانلود سیستم عامل" انتخاب کرده اید.

مرحله 4: تبلت را به کامپیوتر متصل کنید و آن را در حالت دانلود قرار دهید. لطفا به اینجا مراجعه کنید تا دستگاه خود را در حالت دانلود قرار دهید. و تبلت شما باید به رایانه شخصی شما متصل باشد.

مرحله 5: هنگامی که تبلت وارد حالت دانلود شد، تمام آن مشکلات سیستم عامل اندروید شما به طور خودکار توسط برنامه برطرف می شود.

 

چرا تبلت لنوو خاموش روشن می شود

درست مانند هر دستگاه دیگری، تبلت شما مستعد خرابی سیستم است و یکی از خرابی های رایج سیستم که ممکن است ظاهر شود، خاموش شدن تبلت به خودی خود است.

وقتی مطمئن هستید که هیچ کس آن را خاموش نکرده و باتری شما شارژ شده است، بسیار گیج کننده و خسته کننده است که ببینید تبلت خود به خود خاموش می شود.

 

چرا تبلت لنوو خود به خود خاموش می شود؟

پاسخ سریع: اگر تبلت شما مدام به طور تصادفی خاموش می شود، ممکن است اشکالات نرم افزاری، نقص سخت افزاری یا تنظیمات نامناسب باشد.

به هر حال، بخش جالب این است که شما به راحتی می توانید این مشکل را خودتان حل کنید.

این مقاله به شما توضیح می دهد که چرا تبلت شما به خودی خود خاموش می شود و چگونه این مشکل را برطرف کنید.

1 - بازنشانی داخلی دستگاه

این رایج‌ترین عاملی است که می‌تواند باعث خاموش شدن تبلت شما شود - تنظیم مجدد داخلی.

سیستم تبلت شما ممکن است گهگاه پس از مدت زمان طولانی استفاده خاموش شود. این معمولاً طبیعی است زیرا هیچ آسیبی به تبلت وارد نمی کند.

برای جلوگیری از این امر، تمرین خوبی است که گهگاه تبلت خود را پس از استفاده زیاد یا استفاده از آن برای چند روز راه اندازی مجدد کنید تا حافظه را بازنشانی کنید، حافظه پنهان برنامه ها را پاک کنید و سیستم را بازنشانی کنید.

2- استفاده از CPU بالا

اگرچه CPU تبلت شما ممکن است بتواند برنامه های زیادی را به طور همزمان در پس زمینه اجرا کند، استفاده طولانی مدت از تبلت مستلزم تنظیم مجدد CPU است و باعث می شود تبلت شما به طور خودکار خاموش شود. اگر پس از نصب اخیر یک برنامه جدید، این اتفاق برای تبلت شما افتاد، سعی کنید برنامه تازه نصب شده را در اسرع وقت حذف نصب کنید (یا فریز کنید) و تبلت خود را مجدداً راه اندازی کنید تا بررسی کنید که آیا مشکل همچنان وجود دارد یا خیر.

3 - روشن و خاموش شدن برنامه ریزی شده

روشن و خاموش شدن برنامه‌ریزی شده قابلیتی است که تبلت شما را قادر می‌سازد تا به طور خودکار در شب (یا در یک زمان از پیش تعیین شده) خاموش شود و صبح (یا در یک زمان از پیش تعیین شده) بر اساس ترجیحات شما روشن شود.

اگر خودتان آن را تنظیم نکرده باشید، ممکن است این عاملی نباشد که باعث شود تبلت شما خودش را خاموش کند. با این وجود، گاهی اوقات تنظیمات نامناسب رخ می دهد. ممکن است شما ناخواسته آن را روشن کرده باشید یا شخص دیگری آن را روشن کرده باشد.

به تنظیمات تبلت خود بروید، « System » را پیدا کنید و روی « Schedule power on & off » ضربه بزنید تا بررسی کنید که آیا تنظیمات روشن است یا خیر. اگر روشن باشد، قطعاً دلیل مشکل همین است. آن را خاموش کنید تا تبلت خود را خاموش نکند.

4 - اشکالات سیستم عامل

اشکالات میان‌افزار و اشکالات نرم‌افزاری نیز می‌تواند باعث شود تبلت شما به‌طور خودکار خاموش شود. در حالی که کنترلی بر اشکالات میان‌افزار ندارید، کاری وجود دارد که همیشه می‌توانید برای جلوگیری یا رفع اشکال‌های میان‌افزاری که باعث خاموش شدن تبلت شما شود، انجام دهید. یعنی زمانی که به‌روزرسانی‌های سیستم جدید منتشر می‌شوند، تبلت خود را به‌طور مرتب به‌روزرسانی می‌کنید.

توجه داشته باشید، فقط دستگاه خود را از تنظیمات، به روز رسانی دستگاه/سیستم به روز کنید. نصب به‌روزرسانی در جای دیگری ممکن است تلفن شما را خراب کند و گارانتی شما را باطل کند.

5- حافظه ناکافی

حافظه تبلت با بازی‌ها، فیلم‌ها و فایل‌های سنگین پر می شود و حافظه‌ی لازم برای اجرای عملیات عادی تبلت را از بین می‌برد.

این می تواند باعث خاموش شدن خودکار تبلت شما شود. برای حل این مشکل، سعی کنید تعداد برنامه‌هایی را که در یک زمان راه‌اندازی می‌کنید کاهش دهید تا تبلت شما به خوبی کار کند.

می توانید برنامه های استفاده نشده را پاک کنید و به تبلت خود اجازه دهید پس از ساعت ها استفاده مداوم استراحت کند تا حافظه آزاد شود.

6- باتری ضعیف یا معیوب

این فقط مربوط به مشکلات نرم افزاری نیست، گاهی اوقات، باتری معیوب ممکن است باعث خاموش شدن مکرر تبلت شما شود.

اولین چیزی که باید بررسی کنید که آیا تبلت شما به طور تصادفی خاموش می شود یا خیر، باتری است. اگر باتری نیز جریان کافی ندارد، به احتمال زیاد تبلت شما را به طور مکرر خاموش می کند.

اگر تبلت شما خاموش می شود، ممکن است لازم باشد تبلت خود را شارژ کنید زیرا ممکن است باتری شما کم باشد.

به تبلت خود اجازه دهید چند ساعت شارژ شود و بررسی کنید که آیا به خوبی کار می کند یا خیر.

اگر تبلت شما همچنان کار نمی کند، شاید مشکلی در پورت شارژ تبلت شما وجود داشته باشد.

توجه داشته باشید، سعی نکنید خودتان باتری داخلی را جدا کنید زیرا ممکن است منجر به از بین رفتن تبلت شما شود.

7 - دکمه روشن و خاموش کردن معیوب

اگر تمام یا یکی از راه حل های بالا را امتحان کرده اید و هیچ کدام برای شما کار نمی کند، باید دکمه روشن و خاموش کردن سخت افزار را بررسی کنید. به طور معمول، نگه داشتن دکمه پاور باعث می شود تبلت شما پس از 8 تا 10 ثانیه راه اندازی مجدد شود. از این رو، عملکرد نادرست دکمه پاور می تواند باعث شود دستگاه شما به طور خودکار خاموش شود یا مکرراً راه اندازی مجدد شود. اگر از گارد یا قاب تبلت استفاده می کنید، ابتدا بررسی کنید که آیا قاب یا گارد دکمه پاور را فشار می دهد یا خیر. در غیر این صورت، تبلت خود را نزد نمایندگی تبلت لنوو ببرید تا دکمه پاور را بررسی و تعمیر کند.  برای تعمیر به بخش تعمیر تبلت لنوو مراجعه کنید.

  • 02145102
  • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15